iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 4. 2009
22:55 na ČT1

1 2 3 4 5

100 hlasů
14315
zhlédnutí

Reportéři ČT

Utajená firma z Černošic — Nejmocnější žena Karlových Varů — Falešná baronka s trestním rejstříkem

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Utajená firma z Černošic

  1:15 do playlistu

  Utajená firma z Černošic
  Už několikrát jsme ve svých reportážích narazili na tvrdý oříšek takzvaných anonymních akcií: jde o firmu, jejíž majitelé touží po utajení, a tak jejich jméno nefiguruje v žádných veřejných listinách. Tentokrát se nám oříšek - díky jedné zhrzené popelce - podařilo rozlousknout: a vyklubali se z něj tři lokální politici, z nichž jeden figuruje i v Poslanecké sněmovně. Zjistili jsme, že k utajování měli dobrý důvod: využít své funkce k soukromému byznysu. Do m Černošic se vydal reportér Janek Kroupa z MF Dnes.

 • Nejmocnější žena Karlových Varů

  15:29 do playlistu

  Nejmocnější žena Karlových Varů
  Vedoucí stavebního úřadu v Karlových Varech je mnohými považována za nejmocnější ženu města. V Reportérech ČT už byla Ivana Doubová několikrát, když vysvětlovala nečinnost karlovarského úřadu k podivuhodným stavbám ruských občanů. V její poslední kauze se ukázalo, že jako úřednice rozhodovala o změně územního plánu k pozemkům, které vlastnila. Věc je venku už několik týdnů, ale vedení karlovarské radnice stále přemýšlí, jestli vůbec jde o střet zájmů. Pro vysvětlení si zajel reportér Filip Černý.

 • Falešná baronka s trestním rejstříkem

  26:17 do playlistu

  Falešná baronka s trestním rejstříkem
  Známe je spíše z divadla a filmu - podvodnické figurky, u jejichž zábavných kousků někdy zamrazí: Hejtman z Kopniku, Revizor, Přednosta stanice... Reportéru Davidu Vondráčkovi se ale podařilo v Karlovarském kraji odhalit takového mystifikátora v realitě. Baronka - podvodnice získala dokonce čestné občanství obce Valeč, kde ještě dodnes mnozí věří, že šlechtična je šlechetná a sežene pro vesnici dukáty z Bruselu.

Přehrát vše

Související