iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 5. 2012
14:50 na ČT2

1 2 3 4 5

3 hlasy
3771
zhlédnutí

Babylon

Válka v Bosně a Hercegovině — Údolí smrti — Tři veteráni

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Válka v Bosně a Hercegovině

  0:40 do playlistu

  Válka v Bosně a Hercegovině
  Před dvaceti lety v bývalé Jugoslávii propukl ozbrojený konflikt, který doprovázel štěpení Titova soustátí. Po odtržení Slovinska a válce v Chorvatsku tak na jaře 1992 propukl konflikt i v Bosně a Hercegovině. Chirurg Edib Jagaňac z motolské nemocnice dělal v roce 1992 stejnou profesi, ale v rodném Sarajevu a na začátku dubna ještě netušil, co ho už brzy na operačním sále čeká.

 • Údolí smrti

  3:30 do playlistu

  Údolí smrti
  Paraska Souchová pochází ze Slovenska, konkrétně z Nižné Písané. Dětství má spojené s hrůznými zážitky, které s sebou přinesla II. světová válka. Aby mohla po měsících strávených uprostřed zaminovaného území a stovkách odklizených mrtvol znovu chodit do školy, ujala se jí rodina z Poliček na Prostějovsku.

 • Tři veteráni

  11:58 do playlistu

  Tři veteráni
  Pod vrchem Babí hora v Těrlicku mají už po generace usedlost bratři Czyżowi. Nacisté dva z nich povolali do armády se kterou se dostali na frontu ve Francii. Zběhli ke spojeneckým vojskům. Přes zajatecký tábor v Itálii se konečně dostali k polským jednotkám. Třetí, nejmladší bratr pak 30 let sloužil v armádě americké.

Přehrát vše

Související