iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 3. 2018
12:50 na ČT2

1 2 3 4 5

2 hlasy
1464
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Přijede do Česka papež na světové setkání mládeže? A jak moc nám po roce schází kardinál Miloslav Vlk? I to jsou aktuální témata magazínu z Prahy.

26 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Vzpomínka na kardinála Miloslava Vlka

  0:30 do playlistu

  Vzpomínka na kardinála Miloslava Vlka
  18. března 2018 uběhne rok od úmrtí kardinála Miloslava Vlka. Mnozí na něho vzpomínají jako na člověka hluboké víry, který se ale nikdy nepřestal zajímat o dění ve společnosti. Mnoho let byl v rámci biskupské konference zodpovědný za komunikaci s veřejností a se zástupci médií. S novináři často a rád vášnivě diskutoval – a občas se také vášnivě přel – zejména pak o aktuálních událostech v církvi a v politice.

 • Zůstat nebo odejít

  14:16 do playlistu

  Zůstat nebo odejít
  Daniel Raus se ve své glose zamýšlí nad tím, proč se Češi tak bezhlavě ženou za vidinou referenda, prostřednictvím kterého bychom zřejmě dospěli k vystoupení z Evropské unie. Připomíná i výrok bývalého francouzského prezidenta Francoise Mitterranda, který řekl: „Když v referendu položíte otázku, buďte si jisti, že dostanete odpověď na něco úplně jiného.“

 • Světový den mládeže

  16:44 do playlistu

  Světový den mládeže
  Díky pravidelnému střídání kontinentů je jasné, že v roce 2022 se uskuteční Světový den mládeže v Evropě. Česká biskupská konference se snaží o to, aby se mladí katolíci setkali s papežem v Praze. Co česká kandidatura obnáší a kdo všechno ji podpořil?

 • Výstava Syn pouště

  20:40 do playlistu

  Výstava Syn pouště
  Diváky pozveme na výstavu Syn pouště, která přibližuje osobnost cestovatele a fotografa Aloise Musila. Expozice je instalována v galerii Akademie věd na Národní třídě v Praze. Navštívit ji zde můžete do 13. dubna.

Přehrát vše