iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 9. 2017
12:40 na ČT2

1 2 3 4 5

0 hlasů
2524
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Tábor Soběšín — Benediktýnský klášter v Broumově opět ožívá — Kolpingova rodina Smečno — Festival United

25 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Tábor Soběšín

  0:42 do playlistu

  Tábor Soběšín
  Slavnostní vatra, která se rozhořela začátkem prázdnin na břehu řeky Sázavy, připomněla už 110. výročí konání vůbec prvního dětského tábora na světě. V roce 1907 ho na ostrově Brownsea v Anglii uspořádala křesťanská organizace YMCA a rozjela tím éru táboření. V současné době tato nejstarší a největší mládežnická organizace na světě pořádá v Česku více než 50 letních táborů.

 • Benediktýnský klášter v Broumově opět ožívá

  6:24 do playlistu

  Benediktýnský klášter v Broumově opět ožívá
  Před pár lety patřilo Broumovsko k pozapomenutým koutům východních Čech. Dnes tento kraj ožívá, a to i díky mecenáši Janu Školníkovi, který se zasloužil o opravení velké části benediktýnského kláštera a otevřel jeho brány veřejnosti. Prohlídky se tu konají celoročně a v zimě dokonce speciální. Na trase od sklepa po půdu nahlédnete do míst, kam se běžný návštěvník jen tak nedostane.

 • Kolpingova rodina Smečno

  12:28 do playlistu

  Kolpingova rodina Smečno
  Kolpingova rodina Smečno a její Dům rodin už téměř čtvrt století nabízí nejen prostory, ale i sociální služby. Jako jedni z mála v republice se ve Smečně například věnují dětem se spinální svalovou atrofií. Uvádí tak do praxe vize zakladatele Kolpingova díla – německého katolického kněze Adolpha Kolpinga, který zasvětil svůj život pomoci potřebným.

 • Festival United

  18:38 do playlistu

  Festival United
  Koncem prázdnin otevřel Vsetín své městské brány již sedmému ročníku festivalu UNITED, který opět nabídl zajímavé spojení domácích i zahraničních hostů, skvělou hudbu, tanec, hodnotné slovo, divadlo a spoustu dalších atraktivních akcí pro mladé i celé rodiny.

Přehrát vše