iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
8. 4. 2012
10:25 na ČT1

1 2 3 4 5

11 hlasů
10002
zhlédnutí

Objektiv

Německo: Norimberk — Madagaskar: pohoří Ankarana — Španělsko: Mallorca

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Norimberk

  0:56 do playlistu

  Norimberk
  Na začátku vašeho cestovatelského magazínu – jedna zcela netypická cesta. Před námi je jen skok do Bavorska přesněji do Norimberka k cíli, který je všechno, jen ne obyčejný. Míříme na bleší trh. Ten norimberský se koná jen dvakrát do roka a počtem prodejců i návštěvníků překoná všechny podobné podniky u našich sousedů na západě. Kameraman Jan Línek pojal putování mezi tisícovkami stánků jako velkou objevitelskou výpravu. A až do soumraku poctivě hledal to nejzajímavější a nejpikantnější.

 • Pohoří Ankarana

  8:34 do playlistu

  Pohoří Ankarana
  Na Madagaskar, čtvrtý největší ostrov na světě nemíří Objektiv zdaleka poprvé. Ukázali jsme už mnoho zajímavého. Před časem jsme se vydali třeba na sever do okolí přístavu Antsiranana, k Ambrovým horám a Tsingy Rouge. Dnes se posuneme jižněji a nahlédneme do málo prozkoumaného vápencového pohoří Ankarana. Tento ohromující komplex by vlastně mohl připomínat jakousi nedobytnou pevnost, v níž vodní hradby a kámen ostrý jako nůž společně chrání nespočet živočišných druhů. Víc už pro Objektiv odborník na slovo vzatý, kameraman a dokumentarista Jiří Bálek.

 • Mallorca

  19:18 do playlistu

  Mallorca
  Na Mallorcu se ve volné sérii Objektivu vracíme už potřetí a tentokrát španělské ostrovy ukážeme tak, jak je neznáte nebo tak, jak jste je nikdy nevnímali. Jedna z největších evropských křižovatek masového turismu obslouží 12 miliónů návštěvníků, a to už je pořádný kolotoč, který potřebuje dobře promazaný stroj – tedy obrazně řečeno. Písečné pláže, příroda a pamětihodnosti, to vše by nebylo tak dosažitelné bez sofistikovaného a moderního dopravního systému. Se svou kamerou jej zmapoval Vladimír Tokan.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související