iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 9. 2009
11:30 na ČT1

1 2 3 4 5

27 hlasů
12517
zhlédnutí

Objektiv

Zambie: Mukuni — Řecko: Santorini — Belgie: Čokoláda

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zambie: Mukuni

  1:03 do playlistu

  Zambie: Mukuni
  V první reportáži navštívíme Afriku, konkrétně Zambii. A dozvíte se spoustu praktických a zajímavých věcí. Třeba to, co znamená, když pokleknete a třikrát zatleskáte. Budete se možná divit, ale přesně tento úkon vám otevře cestu do paláce starosty. Projevíte tak totiž dostatečnou úctu. Nahlédneme do života obyvatel malé vesnice, která se jmenuje Mukuni, a představte si, že i tam mají vlastní věznici. A skončit v ní může každý, kdo se k druhým chová hrubě.

 • Řecko: Santorini

  7:28 do playlistu

  Řecko: Santorini
  Mezi nejvyhledávanější turistické cíle v Řecku patří bezesporu Santorini. Možná jste tam už byli i vy. Známý je také pod jménem Théra a je to nejjižněji položený ostrov Kykland. Jde o zbytek sopečného ostrova, který zůstal po ničivé erupci vulkánu Strogyle před více než 3500 lety. Tehdejší obří záplavová vlna a ohromná mračna sopečného prachu také zřejmě zcela zničily mínojskou civilizaci na Krétě. A podle některých domněnek právě zde ležela bájná Atlantida.

 • Belgie: Čokoláda

  14:09 do playlistu

  Belgie: Čokoláda
  A po prázdninách se opět vračí naše rubrika Objektiv osobně, kde se s vámi o své zážitky dělí naši zpravodajové. Dnes to bude Eva Hrnčířová z Bruselu. Ta říká, že každý, kdo přijede do Belgie, by měl ochutnat tři věci – hranolky, čokoládu a pivo. Není to prý jen trojice zlatých hřebů belgické gastronomie, ale každá ze tří zmiňovaných pochoutek je doslova fenomén, který leccos o Belgičanech vypovídá. Možná si vzpomínáte na Evinu reportáž o hranolkách, které Belgičani prostě milují. Dnes je na řadě čokoláda.

 • Soutěž

  25:14 do playlistu

  Soutěž
  Víte, kolik kilogramů čokolády ročně sní průměrný Belgičan? A) 9 kg B) 7 kg C) 5 kg

Přehrát vše

Související