iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 12. 2008
10:30 na ČT1

1 2 3 4 5

114 hlasů
12916
zhlédnutí

Objektiv

Togo — Írán — Texas — Brusel

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Togo: voodoo

  1:02 do playlistu

  Togo: voodoo
  Víte, kde hledat pravlast mýtického kultu voodoo? Jestli hádáte Haiti nebo Jamajku nebo americkou Luisianu, mýlíte se. Pokud tipnete Afirku, pak přihořívá. Ale jestli chceme být úplně přesní, musíme říct, že směs domorodé magie a křesťanských rituálů na cestu světem vyrazila ze západoafrického Toga a sousedního Beninu. A my Objektiv zamíříme do městečka Togoville, které je považováno za kolébku jedné z větví pravého afrického voodoo!

 • Írán: tahy protinacistické aliance

  5:36 do playlistu

  Írán: tahy protinacistické aliance
  Před dvěma týdny jsme si připomněli 65 let od skončení významné Teheránské konference, jednoho z mezníků II. světové války a celých moderních dějin. Objektiv vás teď zve přímo na místa, kde se připravovaly hlavní tahy protinacistické aliance, do honosného sídla šáha Rézy Páhlavího a také do mešity Ajatolláha Chomejního, který svrhl jeho režim. Ale nakonec nás čeká i procházka ulicemi íránské metropole Teheránu.

 • Texas: lov ryb

  10:46 do playlistu

  Texas: lov ryb
  V Texasu se říká Don’t Mess With Texas a může to znamenat i to, abychom se rozhodně nepletli do věcí tohoto sebevědomého amerického státu. My to ale přesto zkusíme a Texasani se na nás, věříme, zlobit nebudou. Vždyť k nim jedeme jen na ryby a to, co chytíme, nesníme, ale budeme tiše obdivovat, jako skvělý dar přírody.

 • Brusel: René Magritte

  16:58 do playlistu

  Brusel: René Magritte
  Slavný belgický surrealista René Magritte by se letos dožil 110 let. Jeden z nejlepších malířů moderního umění měl v životě dvě velké lásky: manželku Georgette a Brusel. Oběma zůstal věrný po celý život. Po smrti na něj ale v Belgii tak trochu zapomněli. Teprve nedávno se začalo mluvit o tom, že si zaslouží vlastní muzeum. Otevřít by se mělo příští rok. Magrittovu práci zatím v Bruselu připomíná jen řadový dům, v němž strávil velkou část života. Bára Šámalová vás do něj osobně zve.

Přehrát vše

Související