iVysílání

stránky pořadu
10. 7. 2012
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

6 hlasů
5146
zhlédnutí

Události, komentáře

Krok k vydání Parkanové — Nejasná smrt soudce — Odsouzený Olmert — Nalezená holčička — Čínská opera v Praze

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Načítám přehrávač...

přehrát vše

  • Krok k vydání Parkanové

    00:37 do playlistu

    Krok k vydání Parkanové
    Poslanci rázně nakročili k vydání exministryně obrany Vlasty Parkanové /TOP 09/ k trestnímu stíhání. Mandátový a imunitní výbor jim to doporučuje a pro zřejmě budou i někteří koaliční poslanci. Otazníky kolem vyšetřování nákupu letounů CASA přitom dál zdůrazňuje exministr financí Miroslav Kalousek /TOP 09/, který pokračuje i v ostrých výpadech proti policejní práci. Vydají poslanci Vlastu Parkanovou ke stíhání? Mohl někdo na kriminalisty kvůli kauze CASA vyvíjet nátlak? A co další údajně podezřelé armádní zakázky? Úvodními hosty Událostí, komentářů budou ministr financí Miroslav Kalousek /TOP 09/ a místopředseda Poslanecké sněmovny Lubomír Zaorálek /ČSSD/. Komentář pak připojí analytička ČT Martina Lustigová.

  • Nalezená holčička

    30:57 do playlistu

    Nalezená holčička
    Šťastný konec má pátrání po třítýdenní unesené holčičce. Německá policie ji našla a zadržela i čtyři její únosce německé národnosti. Dítě je v pořádku a kriminalisty teď zajímá hlavně to, co mohlo být motivem. Více v reportáži.

  • Telegraficky
  • Odsouzený Olmert

    35:36 do playlistu

    Odsouzený Olmert
    Izraelský soud uznal bývalého premiéra Ehuda Olmerta vinným z korupce. Paradoxně ale politik odchází od soudu s pocity vítěze, protože byl odsouzen jen ve vedlejším bodě obžaloby. Naopak dvou stěžejních obvinění, včetně údajného přijímání úplatku, ho soud zprostil. Právě kvůli nim přitom Olmert odešel z funkce premiéra. Jak velkým problémem je korupce pro Izrael? Odpoví analytička Irena Kalhousová.

  • Nejasná smrt soudce

    39:45 do playlistu

    Nejasná smrt soudce
    Ostravský soudce Miloslav Studnička zřejmě nebyl zavražděn. K takovému závěru došli policisté po pitvě a prozkoumání důkazů. Další okolnosti jeho smrti jsou ale stále velmi nejasné, vyšetřovatelé přitom mluví i o nešťastné náhodě. Více v reportáži.

  • Čínská opera v Praze

    41:52 do playlistu

    Čínská opera v Praze
    Největší čínský operní soubor se po desítkách let vrací do Prahy. Pekingská opera v Národním divadle představí slavné dílo ze své historie Krvavý útes, které pochází ze 14. století a odehrává se ještě před začátkem letopočtu. Asijští umělci slibují velkou výpravnou podívanou. Liší se nějak čínská opera od té tuzemské? Zeptáme se zpěvačky Feng-yűn Song.

Přehrát vše

Související

Navdy svoji
Zavřít

Upozorňovat

Pokud chcete upozornit e-mailem vždy při zařazení nové části tohoto pořadu do iVysílání, vyplňte a odešlete formulář. Službu můžete snadno zrušit pomocí odkazu v každém došlém mailu.

Načítám...