iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
16. 4. 2012
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
5592
zhlédnutí

Události, komentáře

Breivik před soudem — Co dál ve VV? — Nezřízený život — MFF Karlovy Vary 2012

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Breivik před soudem

  1:01 do playlistu

  Breivik před soudem
  V Oslu začal ostře sledovaný proces s Andersem Breivikem. K zabití 77 lidí se přiznal, cítí se ale nevinen. Chránil prý Norsko proti multikulturalismu. U promítání svého protiislámského videa se dokonce rozplakal. Jinak se tvářil sebevědomě, chvílemi se usmíval a prohlásil, že soud neuznává. Jaký byl první den soudního procesu? Jaká bezpečnostní opatření ho provázejí? Na aktuální informace se zeptáme přímo do Osla zpravodajky Evy Pláničkové. Jak soud vyhodnotí dva protikladné psychiatrické posudky? Skončí Breivik za mřížemi nebo v psychiatrickém léčebně? A co se dá vyčíst z jeho chování u soudu? Téma probereme s psychiatrem Jiřím Švarcem a odborníkem na extremismus Miroslavem Marešem.

 • Telegraficky
 • Co dál ve VV?

  24:36 do playlistu

  Co dál ve VV?
  Situace uvnitř Věcí veřejných je dál nepřehledná. Někteří členové strany tlačí na odvolání ministra dopravy Pavla Dobeše. Provinit se měl tím, že se vzepřel a odmítl podat demisi poté, co k tomu svoje ministry vyzvalo grémium Věcí veřejných. A rušno je i kolem Víta Bárty. Dál zůstává nejen poslancem, ale zatím i členem poslaneckého klubu, což vadí oběma koaličním partnerům. Včera navíc oznámil, že půjde do podzimních krajských voleb v Plzni. Může se Vít Bárta stát důvodem další koaliční krize? A jaký bude politický osud Pavla Dobeše? Zůstane ministrem a členem Věcí veřejných? Zvali jsme představitele vedení Věcí veřejných – všichni ale odmítli. Téma probereme s komentátorem Jindřichem Šídlem.

 • Nezřízený život

  34:54 do playlistu

  Nezřízený život
  Nejvyšší soud definoval, co znamená vést nezřízený život. Podle něj je to chování, které „evidentně vybočuje z rámce obecné představy o chování v souladu s dobrými mravy“ – jde třeba o alkoholismus, drogovou závislost nebo nedostatečnou péči o děti. Řešení jakého typu sporů může definice pomoct? Je vůbec možné nezřízený život přesně vymezit? A jak si společnost vytváří představu o tom, co je v normě, a co už ne? Probereme se sociologem Petrem Soukupem.

 • Byznys
 • MFF Karlovy Vary 2012

  42:45 do playlistu

  MFF Karlovy Vary 2012
  Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary odtajnil část programu. Jedním z největších lákadel bude světová premiéra digitálně zrestaurované české klasiky - filmu Miloše Formana Hoří, má panenko. Na detaily se zeptáme uměleckého ředitele MFF Karlovy Vary Karla Ocha.

Přehrát vše

Související