iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 6. 2017
23:25 na ČT art

1 2 3 4 5

1 hlas
841
zhlédnutí

Terra musica

Pocta Janu Václavu Stamicovi — Jubilant Pavel Trojan — Dirigent Tomáš Netopil

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Pocta Janu Václavu Stamicovi

  0:46 do playlistu

  Pocta Janu Václavu Stamicovi
  Hudební festival Mahler Jihlava 2017 zahájil svůj letošní program vzpomínkou na velkého českého skladatele Jana Václava Stamice, který se narodil před třemi sty lety a položil tvůrčí základy interpretační a kompoziční praxe, která se později vžila jako „mannheimská škola“. Komorní filharmonii Pardubice dirigoval Marek Štilec a vzácným hostem koncertu byl také proslulý Mannheimský komorní orchestr. Na koncertě zaznělo i mimořádně dynamické a skladebně velmi zajímavé dílo Sylvie Bodorové.

 • Dirigent Tomáš Netopil

  7:30 do playlistu

  Dirigent Tomáš Netopil
  A poslední příspěvek je věnován Tomáši Netopilovi, který je dnes považován za mezinárodně uznávaného operního, ale i orchestrálního dirigenta. V současnosti zastává funkci hudebního ředitele operního divadla a filharmonie v německém Essenu a spolupracuje s řadou předních symfonických těles i operních scén. Zastihli jsme jej ve Vídeňské opeře při zkouškách opery Káťa Kabanová.

 • Jubilant Pavel Trojan

  15:12 do playlistu

  Jubilant Pavel Trojan
  Zveme vás i na návštěvu k českému skladateli, pedagogovi a dlouholetému řediteli Pražské konzervatoře Pavlu Trojanovi. Ohlédli jsme se za jeho bohatou skladatelskou a pedagogickou činností a zúčastnili se premiéry jeho nejnovější kompozice.

Přehrát vše

Související