iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 9. 2015
20:55 na ČT2

1 2 3 4 5

42 hlasů
27028
zhlédnutí

Dovolená ve dvou - dítě v ceně

Dokument o celosvětově rozšířeném i diskutovaném fenoménu jménem reprodukční turistika.

56 min | další Dokumenty »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

anoki 16.9.2015 11:24 (!) reagovat 8 + - 5

Já s tím nemám problém

Vždycky mě fascinovalo jak si příroda najde cestu i v těch nejhorších podmínkách. Že něco začne růst nebo něco může žít i na místech, kde by to člověk nečekal.
A toto je zase člověčí cesta. Pomocí vědy si člověk dokázal aspoň trochu pomoci. Je otázka jestli si neplodnost nezapříčinil sám, ale to už je druhá otázka.
Nemám ani nic proti náhradním matkám, zvláště v chudých oblastech. Protože právě těm ženám to pomůže nejvíce. Že se dostanou z toho největšího dna, dají svým vlastním dětem aspoň o trochu lepší život.

Saga 16.9.2015 13:22 (!) reagovat 5 + - 3

nezbývá než souhlasit

Naprosto s vámi souhlasím. Měla jsem možnost nějaký čas pobývat v Indii a vím, že takováto finanční částka je pro mnoho místních rodin doslova zázrakem, který je může dostat z ulice do snesitelnějších podmínek. Pro mě je tato forma pomoci člověka člověku přijatelná a velice lidská. Určitě se zde nabízí otázka, zda se takováto "služba" nedá zneužít třetí stranou, ale to už si musí rozhodnout zúčastnění sami. Rozhodně z toho mám lepší pocit, než když mně osobně na ulici v Dillí otec nabízel ke koupi své nedávno narozené dítě...

bara 16.9.2015 9:13 (!) reagovat 7 + - 10

vyrazilo mi to dech

Zajimavy dokument - svagrova se take snazi pomoci asistovane reprodukce. Ja s tim mam trochu problem, verim tomu, ze kdyz nekdo nemuze mit deti, tak by si mel opustene dite adoptovat. Popravde mi tento dokument nahhnal husi kuzi, specialne u bohatych matek, ktere si nechavaji odnosit dite v rozvojovych zemich...

Lucka 16.9.2015 14:06 (!) reagovat 7 + - 6

Švagrová se snaží pomocí asistované reprodukce? A Vy s tím máte problém? Můžu hádat? Máte 2 děti a obě bez problému přirozenou cestou?

Daniela 15.10.2015 14:22 (!) reagovat 3 + - 0

Chtěla bych vidět Vás, když by to náhodou nešlo.

Související