iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 5. 2013
21:00 na ČT2

1 2 3 4 5

12 hlasů
7556
zhlédnutí

Celnice

Naši vedle nás

Naši vedľa nás — Naši vedle nás

90 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Naši vedle nás

  6:04 do playlistu

  Naši vedle nás
  Cesta anonymního bezdomovce od střediska Naděje poblíž hlavního nádraží na tři kilometry vzdálenou noclehárnu. Bezdomovecká roadmovie přes pražské centrum, soukromá kalvárie jednoho staříka, jehož mátožná existence zůstává pod rozlišovací schopností netečně se převalujícího velkoměsta a obraz jeho bludné pouti mezi pilíři současné zmechanizované společnosti.

 • Naši vedľa nás

  40:05 do playlistu

  Naši vedľa nás
  Film zachycuje soužití dvou kamarádů, Zdeňka z Moravy a Josua z Bratislavy. Prostřednictvím vztahu Čecha a Slováka žijících v jedné místnosti se zamýšlíme nad soužitím dvou národů, v minulosti i v přítomnosti. Záznamy z amatérských videodeníků přinášejí intimnější pohled a pomáhají odkrývat slabiny tohoto vztahu, rozličnost názorů, ale i dojímavou rovinu odhalující hodnotu jejich přátelství.

 • Talkshow

  66:26 do playlistu

  Talkshow
  Kde má naše společnost svůj okraj a kdo jsou lidé, kteří tvoří jeho základ? Kde končí vlastní vůle a kde začíná povinnost státu starat se o lidi, kteří se z různých důvodů ocitli v nouzi? Situace bezdomovců, nezaměstnaných, seniorů či matek samoživitelek, to bude ústředním tématem talkshow Adély Banášové a Michala Prokopa v rámci unikátního československého cyklu Celnice, tentokrát na téma Naši vedle nás.

Přehrát vše

Související