iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 9. 2013
11:20 na ČT2

1 2 3 4 5

1 hlas
2375
zhlédnutí

Ochránce

Ochrana osobních údajů politiků — Potíže se změnou užívání nebytového prostoru — Schválnosti pozořického stavebního úřadu

26 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Ochrana osobních údajů politiků

  0:41 do playlistu

  Ochrana osobních údajů politiků
  Novinář na volné noze chtěl na svém webu informovat o tom, jak se úřady vypořádaly s přestupky dvou místních politiků. Na Městském úřadě v Krnově uspěl a odpovědi se dočkal. Na rozdíl od ostravského magistrátu, kde mu odpovědět odmítli s odvolání na zákon o ochraně osobních údajů. Kde tedy leží hranice mezi svobodným přístupem k informacím a ochranou osobních údajů?

 • Potíže se změnou užívání nebytového prostoru

  7:31 do playlistu

  Potíže se změnou užívání nebytového prostoru
  Petr Mazouch dva měsíce sháněl podpisy od všech členů společenství vlastníků, aby mohl přestavět své nebytové prostory na byt. Až příliš pozdě se ale dověděl, že ty samé podpisy, které dodal na stavební odbor, bude chtít také katastrální úřad. A proto udělal vše proto, aby podpisy nemusel komplikovaně shánět znovu.

 • Schválnosti pozořického stavebního úřadu

  16:05 do playlistu

  Schválnosti pozořického stavebního úřadu
  Maruškovi z Pozořic u Brna si chtěli na pozemku svého tchána postavit nový dům. Na to ovšem z nepříliš zřejmých důvodů nechtěl přistoupit místní stavební úřad. Maruškovi se několikrát úspěšně odvolali k nadřízenému orgánu. Stavební úřad v Pozořicích však rozhodnutí krajského úřadu odmítal respektovat. A tak na místě, kde už 3 roky mohl stát nový dům, je stále jen rozlehlá zahrada. A právě na ní se spolu setkali pan Maruška a právník z Kanceláře veřejného ochránce práv.

Přehrát vše