iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 1. 2011
19:00 na ČT2

1 2 3 4 5

42 hlasů
1150
zhlédnutí

Kultura s Dvojkou

Současná česká grafika — La Putyka – Up end down — Režisér Hynek Bočan — Michal Cimala v DOXu

15 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Současná česká grafika

  0:42 do playlistu

  Současná česká grafika
  V úterní Kultuře s Dvojkou vás nejdříve pozveme na souhrnnou výstavu české grafiky do Clam-Gallasova paláce v Praze. Vůně tištěného papíru, velká škála technik a experimentů. To je současná česká grafika, která se neustále vyvíjí. Její tvůrce za to hodnotí každoročně soutěž Grafika roku. I letos nadělovala v osmi kategoriích. Cenu Vladimíra Boudníka, pojmenovanou po průkopníkovi netradičních technik, získal František Hodonský.

 • La Putyka – Up end down

  4:30 do playlistu

  La Putyka – Up end down
  Oficiální premiéra hry o vzletech i pádech jednoho života s názvem UP END DOWN, volně inspirovaná filmem Wima Wenderse Nebe nad Berlínem, byla plánována už před Vánoci. Protagonistka souboru Cirk La Putyka si ovšem těsně před tím zlomila nohu. Celá tato událost a tím pádem i posunutí premiéry na únor jen dokazuje, jak je disciplína nového projektu náročná. Projekt La Putyka vychází z disciplíny cirque nouveau. Je to akrobacie, tanec a divadlo v originálním pojetí.

 • Režisér Hynek Bočan

  8:37 do playlistu

  Režisér Hynek Bočan
  Režisér Hynek Bočan točí čtvrtou sérii Zdivočelé země. Celý seriál mapuje historii naší země od roku 1945. Poslední, 4. série začíná v roce 1990 a v tomto roce také epilogem končí. Hynek Bočan přijde jako host do studia.

 • Michal Cimal v DOXu

  10:50 do playlistu

  Michal Cimal v DOXu
  A na závěr vás zavedeme do centra současného umění - do pražského DOXU, kde vystavuje ozvučené designové instrumenty Michal Cimala. Nástroje z novodurových trubek a tzv. snowguitars doplňují fotografie, texty písní i scénář k videoklipu. Multimediální výtvarník vydal k výstavě taky originální hudební nahrávku. Hudba, kresba, texty i videa se v Cimalově tvorbě navzájem doplňují a prolínají.

Přehrát vše

Související