iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 5. 2012
17:30 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
2689
zhlédnutí

Turbulence

Horka v Bělorusku — Požáry v Rakousku — Mlha v Dubrovníku — Bouřky v Portugalsku — Ozonová vrstva — Letecká meteorologie — Povodně v Británii — Vítr ve Francii — Sucho v Mexiku — Egypt

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Mozaika

  0:35 do playlistu

  Mozaika
  V mozaice se podíváme do Běloruska, kde teploty vyšplhaly k 31 °C a padly desítky teplotních rekordů. Do Rakouska, kde horké a teplé počasí bylo příčinou vzniku několika lesních požárů. Do Dubrovníku, kde mlhy nebývají příliš časté, ale hustá mlha se tady vytvořila a navštívíme i Portugalsko. Tady se při bouřkách, které se přehnaly jihem Portugalska, se vyskytlo i několik malých tornád.

 • Téma

  2:04 do playlistu

  Téma
  Ozónová vrstva se nachází přibližně ve výšce 25 až 35 km nad zemským povrchem. Proč je důležitou součástí atmosféry, v jakém je stavu a jak se koncentrace ozónu měří, přiblíží reportáž Antonína Šimůnka.

 • Rozhovor

  7:01 do playlistu

  Rozhovor
  Do studia přijde Petr Dvořák, tiskový mluvčí ČHMÚ a taky letecký meteorolog. Povídat si budeme především o letecké meteorologii. Co musí letecký meteorolog všechno prostudovat nebo co zajímá pilota těsně před startem? To jsou jen některé z otázek pro našeho hosta.

 • Týden ve světě

  16:32 do playlistu

  Týden ve světě
  V rubrice týden ve světě uvidíte tři reportáže z míst, kde počasí nějakým způsobem komplikuje místním obyvatelům život. Podíváme se na Britské ostrovy, kde rekordní srážky vedly až k povodním. Navštívíme i Francii, kam tlaková níže přinesla silný vítr a dozvíte se, jak mexičtí zemědělci bojují s nebývalým suchem.

 • Na cestách

  20:49 do playlistu

  Na cestách
  Na cesty se vydáme do asi nejznámější kolébky starověké civilizace – do Egypta. Země patří k oblíbeným destinacím nejen českých turistů. Zájem je o tmavě modré vody Rudého moře, žhnoucí slunce, pyramidy nebo i o divokou krásu egyptské krajiny. Prozradíme, s jakým počasím tam můžete počítat.

 • Váš námět

  25:01 do playlistu

  Váš námět
  Na začátku května dorazily do Česka intenzivní bouřky a tak nejoblíbenějšími fotografiemi na naší facebookové zdi se staly po delší době zase blesky a bouřkové cumulonimby. Na závěr uvidíte i pěknou fotku Měsíce.

Přehrát vše

Související