iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 1. 2010
20:00 na ČT2

1 2 3 4 5

114 hlasů
16582
zhlédnutí

Spanilé výzvy

Dokument o stavu naší společnosti nazíraný občanskými iniciativami

58 min | další Dokumenty »

upozorňovat

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Iva 1.2.2010 21:41 (!) reagovat 1 + - 0

Nejlepší cesta pro změnu

Myslím (dle svých vlastních zkušeností), že právě diskuse s politiky, kladení otázek a trvání na odpovědích, "tlačení" a "přemlouvání" k nějakému konkrétnímu kroku (např. podání návrhu), - v komunální politice také podávání připomínek - a potom zpětná kontrola toho, zda splnili či nesplnili slíbené, je nejlepší a snad i jediná cesta k tomu, aby se politika, věci veřejné, obrátila k lepšímu. A nebo přímo do politické scény vstoupit. Co jiného se dá dělat? Určitě nepomůže nadávání na všechno a na všechny v hospodě u piva. Studentům za to patří můj dík a přeji jim pevné nervy a vytrvalost, protože jednání s politiky není jednoduché, neboť co dokonale ovládají je mluvit a mluvit a nic přitom neříci.

L.Klapil 31.1.2010 12:57 (!) reagovat 2 + - 0

pro pana Petra Drulaka

.... s tim, co jste tady rekl - ze v devadesatych letech ekonomicke zlociny....atd. byly nevyhnutelne...., ja tedy s tim kategoricky nesouhlasim. Ty zlociny se nedely jenom zaporne pro spolecnost, ale maji tezke dopady na jednotlivce. Podivejte se napriklad na kauzu LTO. Kolika obycejnym ridicum kamionu sebrali majetky, kolik ridicu dostalo vysoke tresty odneti svobody ( nepodminene ) atd., aniz za to vubec mohli!!! A ti, kteri udelali velmi vysoke danove podvody si za to uzivaji, nebo jsou v politickych funkcich. Je to opravdu hnuj. Nejsou zakony ochrany zamestnance pred zamestnavatelem ( sam jsem byl nekolikrat okraden ) a i kdyz jsem na to poukazoval, tak se nic nedelo. Ted se soudim pres 5 let o vyplaty a diety za pul roku ( jako ridic kamionu ) a nemuzu se domoci prava, tak jsem radeji odejel z republiky pryc. Myslim si, ze 20 let zivota venovany teto republice me uz stacilo. Ja vydelavam penize na vzdelani svych deti a ne pro zlodeje.

Pavel Křikava 29.1.2010 4:11 (!) reagovat 6 + - 0

Vysílání v pozdní době

Výborný pořad! Jen bych rád věděl,proč byl odvysílán v tak pozdních nočních hodinách? Snad aby se vlk nažral a koza zůstala celá?

Pavel Kozák 26.1.2010 10:34 (!) reagovat 0 + - 3

HIV a ČT

K diskusi níže o HIV a ČR musím s politováním dodat, že před 5 lety jsem se svou knihou, v níž jsou výsledky mých úvah o bezpečném sexu seznámil dramaturgyně ČT2. Po dlouhých pokusech o komunikaci mi napsaly, že o to nemají zájem. Zkusil jsem to tedy se Dnem D, ani tam jsem nebyl přijat. Nevím, komu by TAK vadilo jednou seznámit veřejnost s alternativou, inovací, novou koncepcí...? Rozhodně jejich chování není nijak moc v souladu s Kodexem ČT. Je mi líto, že nemohu svědčit pozitivněji... Zajímavé také je, že mou knihu jedna i druhá skupina redaktorů převzala, resp. si ji nechala poslat. Co se s ní však v obou případech stalo, to už mi neřekli. Očekával bych aspoň NĚJAKOU konkrétní, věcnou odpověď. Naštěstí ale existuje Internet jako alternativní médium :-)

Tomas 25.1.2010 11:50 (!) reagovat 3 + - 0

Dobry nazev

ten nazev je opravdu vystizny :-)

lubik362 25.1.2010 9:19 (!) reagovat 9 + - 0

Díky studenti.

Díky za to,že jste odkryli skutečný stav naši zkorumpované politické scény.Nedejte se otrávit zápornými argumenty na pořad lidmi,kteří mají klapky na očích.
Pokračujte dál.libik 362l

Pavel Kozák 25.1.2010 9:57 (!) reagovat 3 + - 4

Kdo tu má klapky na očích?

Kdo tu má klapky na očích? My se jen pouštíme to akcí, které mají nějakou šanci na úspěch. Pokud tím přemlouváním posunou studenti s Krejčířem apod. sqwjelé. Prozatím se nám zdá, že si jen dělají imidž bojovníků za pravdu a lásku, upgrade 3 (po krásných studentech a po Děkujeme odejděte), a že se zejm. tak studentka bude krásně vyjímat v Euro-institucích, coby Pajerová II.

OLDA 25.1.2010 8:31 (!) reagovat 5 + - 0

nebuďte ,už dáltupí-my ovcemi

Skvělý dokument - děkuji , přesně vystihuje situaci v našem státě , politicinechápou občanskou společnost , jako partnera pro diskusi ,naopak jí opovrhují navenek se hádají sprostě napadají , ale po tomto divadélku jdou spolu do hospůdky , kde si libují ,jak jim tu travičku ovečky spapaly, ale otázka je proč ? Odpověď je jednoduchá lidi jsou stádo ovcí , které mají paměť max. čtrnáct dní . Neustále slyším budu volit menší zlo,pro někoho je to ODS pro někoho ČSSD . Sakra jaké menší zlo? Co je to menší zlo? Dle mého skromného názoru žádné menší zlo v tomto případě neexistuje je prostě jen zlo , lidi otevřete oči nebuďte ,už dáltupí-my ovcemi .

Pavel Kozák 25.1.2010 10:00 (!) reagovat 0 + - 3

Navrhněte konkrétní, účinný postup!

...anebo druhá možnost: pozvěte paní profesorku Šiklovou, ta nám to vždycky umí tak hezky vysvětlit! (My jsme totiž úplní hlupáci a bez jejich lekcí jsme jak Strana bez Lenina).

Pavel Kozák 25.1.2010 6:51 (!) reagovat 3 + - 8

studentům: politologie & rodiče

Těm aktivním studentům bych doporučil, aby si přečetli nějaký úvod do politologie, třeba The Challenge of Democracy, aby před kamerou neobjevovali triviality (jako strýc František v Saturninovi), a pak - když chtějí být aktivní - aby se zeptali svých rodičů, jaké bylo jejich politické CV. Působí na mě ti mladí lidé zmateným a neinformovaným dojmem: zdá se mi, že kdyby byli z nekomunistických rodin, bylo by jim to jasné.

Nakolik jsem s nimi mluvil, touží sice po osobnostech, ale běda, když se dotknete listopadového konsensu (tím myslím: výměna politické moci komunistů za ekonomickou, pod vývěsním štítem pravdy a lásky) - tady začíná říše jejich tabu.

Neví, proč ČT takové zmatečné pořady vysílá. Možná jsme zase v určitém přechodném období, asi jako když se v roce 1988 špitalo, že snad mohou být i jiné strany, apod.?

Emil Bujary 25.1.2010 5:57 (!) reagovat 3 + - 3

CESKA VEDA JE VE STEJNE SPATNEM INTELEKTUALNIM STAVU JAKO ZBYTEK SPOLECNOSTI

Cesti vedci odmitaji, ze by mela existovat nejake souvislost mezi jejich vykonem a prostredky, ktere jim davaji danovi poplatnici k dispoci. Myslim, ze tito lide nevedi nic o objektivnich metodach. Snizovani prostredku pro AV v tomto stavu je spravne.

Pavel Kozák 25.1.2010 8:27 (!) reagovat 1 + - 3

HIV a ČR

Několikrát jsem se pokusil mladým vědcům nabídnout, aby studovali příčiny nízkého výskytu HIV u nás. Nikdy mi na to neodpověděli. Přitom svět by asi mělo zajímat, jak snížit výdaje na prevenci - když u nás je do ní investováno minimálně. Chápu, že HIV je ožehavé téma, protože do toho vstupuje kontraproduktivně Vatikán, a že se jim do toho nechce. Aspoň to vyvozuji z jejich mlčení. Mohli bychom ale něco znamenat na světové scéně, tím spíše, že jsme ateistická země, a na názoru církví tu záleží minimálně.

Vědci by rádi žili jako v době, kdy vědu sponzorovali osvícení šlechtici před 200 lety a poznání samo mělo vrcholnou hodnotu. Dnes se ale jednak pohybujeme na globální scéně, a přihlédnutí k aktuální problematice je asi nezbytností, tím spíš, že je ekonomická krize - jakkoli chápu, že je atraktivní studovat hvězdokupy...

dacan.strom 25.1.2010 15:32 (!) reagovat 1 + - 1

Co chcete zkoumat ?

V dobách, kdy se virus HIV objevil, bylo u nás velmi omezené cestování a když už se člověk někam dostal, měl díky devizovému příslibu jen na korálky od domorodců (které stejně byly z Jablonce) a na nějaké divoké radovánky mohl zapomenout.

Pavel Kozák 26.1.2010 8:09 (!) reagovat 1 + - 1

domácí scéna X nadnárodní

Třeba už jenom to, že navzdory otevřeným hranicím po 20 let, že tu máme pracovníky z ex-SSSR, vč. sexuálních, že se tu vystřídají turisté i studenti, má naše domorodé obyvatelstvo stále - chvála bohu (...ale asi bohu Kámovi) stále 0,01% HIV-pozitivních. WHO to soustavně (nevím nakolik záměrně) zamlčuje. Asi proto si naši vědci netroufnou tímto vydělat peníze - to znamená založit "školu", možná i hnutí. Zřejmě se světová sexuologie a WHO bojí zveřejnění tohoto faktu - moje hypotéza je ta, že zároveň s nízkým počtem HIV u nás vystupuje ATEISMUS. ...nebo že by to bylo pivem či hokejem?
- - Pro mne osobně je bohužel dost zásadní, že u orgánů státosprávy i u odborníků s tímto argumentem narážím na pozici mrtvého brouka či otevřené agrese. Asi bych jim přidělával úkoly...

Helen 24.1.2010 22:01 (!) reagovat 5 + - 2

Díky za podnětný pořad.

div 25.1.2010 3:06 (!) reagovat 1 + - 5

Helen,

pro koho podnětný?
snad jednostranný, jak se na čt sluší!

Helen 25.1.2010 19:39 (!) reagovat 2 + - 0

div,

jistě, že je do jisté míry jednostranný, má vyjádřit určitý úhel pohledu.
...podle mě je paradox, že věda, která je základem pro ekonomickou prosperitu země má být zkracována a peníze, které i díky ní se u nás vydělají jsou rači rozkradeny a prohospodařeny, místo, aby se jí něco vrátilo.
Taky si myslím, že dnešní lidé moc neuvažují a chtějí věci černobílé, chtěli by, aby jim někdo řekl, koho volit, aby je to nic nestálo, aby vše bylo ok, ale nechtějí přemýšlet a zapojit se, vyjádřit se, vyslechnout jiný názor s úctou ke druhému člověku - z tohoto hlediska si myslím, že je pořad přínosný pro každého znás (i kdybychom s jednotlivými názory nesouhlasili, vždy je přínos si vyslechnout názor uvažujícího druhého).

Emil Bujary 25.1.2010 6:35 (!) reagovat 3 + - 0

ZATO STUDENTI JSOU SUPER

vedle nich vypadali ti stari politicti "profici " opravdu uboze.

dacan.strom 25.1.2010 15:39 (!) reagovat 4 + - 1

studenti mají vždy nestandardní otázky

Když byla u nás na škole za časů perestrojky delegace z KSČ a SSSM, taky byli rádi, že vypadli. Na otázky typu kolik je u nás raket, kdy sundáte dráty a jak dlouho tu ještě bude bratrská pomoc z východu nebyli z besed BSP zvyklí.

Související