iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
28. 5. 2011
09:35 na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
635
zhlédnutí

Zprávičky

Zpětné zrcátko — Bambiriáda — Vzpomínka na dětství: Jan Hřebejk — Přírodní zahrada Myslibořice — Soutěž

14 min | další Děti a mládež »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zpětné zrcátko

  0:37 do playlistu

  Zpětné zrcátko
  Ocenění pro studenta chemie z Ostravy, vynález českobudějovických středoškoláků, ebooky, nalezený poklad, výbuch islandské sopky a vesmírná stanice. To jsou témata pro Petra Kopeckého a jeho Zpětné zrcátko.

 • Bambiriáda

  2:28 do playlistu

  Bambiriáda
  Největší přehlídka sdružení dětí a mládeže – Bambiriáda se koná po celé České republice a od 26. do 29. 5. jste měli možnost se zúčastnit této akce v Praze. Mohli jste na ní zažít plno zábavy a přitom si vyzkoušet, čemu byste se mohli sami věnovat. Místa konání i program najdete na internetové stránce Bambiriády. A my vám zatím ukážeme v reportáži Sabiny Janovicové, jak se na ni připravovali malí redaktoři z Dětské tiskové agentury.

 • Vzpomínka na dětství: Jan Hřebejk

  5:17 do playlistu

  Vzpomínka na dětství: Jan Hřebejk
  Další dětská akce se koná ve Zlíně, kde vás čeká spousta filmů. Celý týden převezme vládu nad Zlínem mezinárodní festival filmů pro děti a mládež. Ten začíná už druhou padesátku přehlídek kvalitní dětskou zábavu a letos vám nabídne přes 200 filmů z celého světa. O hlavní ceně Zlatý střevíček bude rozhodovat celá řada porotců, od dětských až po zkušené profesionály. K těm nejznámějším patří režisér Jan Hřebejk, autor filmů o mládí vašich rodičů, např. Pelíšky, Šakalí léta nebo Pupendo. Ve Zprávičkách vám prozradí, kde vyrůstal a čím se tehdy bavil. Reportáž připravila Petra Ležáková.

 • Přírodní zahrada Myslibořice

  10:14 do playlistu

  Přírodní zahrada Myslibořice
  Máte rádi zahrady? Pro vás děti určitě můžou být velkým prostorem ke hrám i poznávání. A to je taky jeden z cílů tzv. přírodních zahrad, které jsou budované jako útočiště pro lidi, rostliny i živočichy bez použítí chemických hnojiv. První takové přírodní oázy na Vysočině teď představil domov důchodců evangelické církve na zámku v Myslibořicích i tamní základní škola. Natočil je štáb školní televize Kopce z Třebíče v rámci projektu Digináves na ČT24.

 • Soutěž

  12:54 do playlistu

  Soutěž
  Další zájemci o zprávičková trička by si měli rychle vzpomenout, v kolika městech se konala Bambiriáda. A) V deseti B) V jednom C) V sedmnácti Odpověď ve tvaru ZP mezera A nebo B nebo C posílejte jako SMS na číslo 906 06 09.

Přehrát vše

Související