iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 5. 2011
09:35 na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
857
zhlédnutí

Zprávičky

Zpětné zrcátko — Motýli v botanické zahradě — Miniparlament: zákaz kouření v restauracích — Slovíčka: EVAKUACE

14 min | další Děti a mládež »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zpětné zrcátko

  0:33 do playlistu

  Zpětné zrcátko
  Ve zpětném zrcátku se ohlédneme s Petrem Kopeckým za našimi hokejisty na mistrovství světa na Slovensku, podíváme se na start raketoplánu s českým zástupcem na palubě, čínští studenti nám předvedou své speciální roboty, uvidíme, co pro nás připravil známý český triatlonista a v rámci muzejních nocí navštívíme některá muzea jak u nás, tak i v Evropě.

 • Motýli v botanické zahradě

  2:50 do playlistu

  Motýli v botanické zahradě
  Máte rádi motýly? Teď na jaře se právě vylíhli, a tak je můžete pozorovat v přírodě. Přehlídku tropických motýlů uvidíte taky při návštěvě pražské botanické zahrady. Ve skleníku Fata Morgana ještě čeká na vylíhnutí pestrobarevný motýl Martináč, který má rozpětí křídel až 30 cm. Přesný termín zjistíte na internetové stránce botanické zahrady. Taky se tam dovíte o programech pro školy, botanickém kroužku, víkendu pro děti v červnu anebo indiánském táboře na léto. A v naší reportáži vás zavedeme do království květin a motýlů s dětmi ze Základní školy Nadějkov na Táborsku. Návštěvu motýlů pro vás připravila Veronika Sobková.

 • Miniparlament: zákaz kouření v restauracích

  6:34 do playlistu

  Miniparlament: zákaz kouření v restauracích
  Na webu Zpráviček postupně doplňujeme videobonusy, tzn. nesestřihané verze Miniparlamentu. Takhle si tam můžete pustit minulý díl. Pro tento díl si pro nás připravil návrh jedenáctiletý Daniel z Prahy, který navrhuje, aby se v restauracích zakázalo kouřit. Jste s Danielem za jedno?

 • Slovíčka: EVAKUACE

  10:50 do playlistu

  Slovíčka: EVAKUACE
  Pro tentokrát se podíváme zblízka na slovíčko EVAKUACE.

 • Soutěž

  13:21 do playlistu

  Soutěž
  Tak jako obvykle se i tentokrát skrývá odpověď na naši soutěžní otázku v naší minisérii o slovíčkách. Víte, kdy se musí provádět evakuace? A) Když hrozí nebezpečí B) Když je nepořádek C) Když končí škola Odpověď ve tvaru ZP mezera A nebo B nebo C posílejte jako SMS na číslo 906 06 09.

Přehrát vše

Související