iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 5. 2011
09:25 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
704
zhlédnutí

Zprávičky

Zpětné zrcátko — Židovské muzeum — Miniparlament — Slovíčka: kompliment

14 min | další Děti a mládež »

upozorňovat

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zpětné zrcátko

  0:36

  Zpětné zrcátko
  100. výročí českého letectví, archeopark, Den lesů, dětský den v Japonsku a pomoc z projektu Čtení pomáhá. To vše s Petrem Kopeckým ve Zpětném zrcátku.

 • Židovské muzeum

  2:54

  Židovské muzeum
  8. května to bylo právě 66 let, co skončila 2. světová válka kapitulací nacistického Německa. V nejničivější konfliktu lidských dějin zahynulo 60 miliónů lidí. Jedním z nejhorších zločinů nacistů byla systematická likvidace 6 miliónů evropských Židů. Přesto se podařilo židovskou kulturu uchovat, a to i u nás. Pokud byste se chtěli s ní seznámit, můžete se zúčastnit některého z programů pro školy, které najdete na internetových stránkách Vzdělávacího a kulturního centra Židovského muzea v Praze. My vás takhle zavedeme za legendou o Golemovi a na biblickou Noemovu archu. Reportáž připravila Veronika Sobková.

 • Miniparlament

  6:35

  Miniparlament
  Máme pro vás jednu horkou novinku. Jak jsme slíbili, umístili jsme na web Zpráviček videobonusy. Tam najdete Studio Miniparlament, kde si můžete přehrát úplné znění debat našich malých poslanců. V nesestřihané verzi jsou zhruba o polovinu delší, než jak se vysílaly ve Zprávičkách. Díky tomu získáte víc námětů do diskuse na našem webu. Jako první představujeme v krátké i dlouhé verzi novou čtveřici malých poslanců. Návrh pro tento díl má pro nás jedenáctiletá Kristina z Prahy, která chtěla prosadit, aby jazyky na 1. stupni ZŠ vyučoval rodilý mluvčí s učitelem a na 2. stupni jen rodilý mluvčí. Souhlasíte s Kristinou?

 • Slovíčka: kompliment

  11:24

  Slovíčka: kompliment
  Vojta s Aničkou nám vysvětlí, co znamená slovíčko KOMPLIMENT.

 • Soutěž

  13:22

  Soutěž
  Soutěžní otázka se opět skrývá v našem animovaném seriálu o slovíčkách. Jestli jste pozorně sledovali naší minisérii, tak určitě víte, co to znamená kompliment. A) lichotka B) problém C) celek Odpověď ve tvaru ZP mezera A nebo B nebo C posílejte jako SMS na číslo 906 06 09.

Přehrát vše

Související