iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 11. 2010
na ČT1

1 2 3 4 5

33 hlasů
2303
zhlédnutí

Zprávičky

Zpětné zrcátko — Reportáž: Madurodam — Miniparlament: Kamióny — Reportáž: Římskokatolická víra

14 min | další Děti a mládež »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zpětné zrcátko

  0:30 do playlistu

  Zpětné zrcátko
  Martin na bílém koni, lampiónové průvody, Světlo pro světlušku, dopisy pro Santa Klause, 45. výročí Studia Ypsilon a zlato z mistrovství světa ve veslování – to vše ve Zpětném zrcátku s Petrem Kopeckým.

 • Reportáž: Madurodam

  3:01 do playlistu

  Reportáž: Madurodam
  Co myslíte, kolik času je potřeba na to, abyste poznali nějakou cizí zemi? Představte si, že byste na to měli jediný den. Kdyby tou zemí bylo Nizozemsko, mohlo by se to podařit, pokud byste navštívili Madurodam. Tahle zmenšenina Holandska leží v Haagu a nabízí všechny krásy Nizozemí pěkně přehledně na jednom místě. Se Zprávičkami jsme Madurodam prozkoumali v létě, vydat se tam s rodiči ale můžete po celý rok.

 • Miniparlament: Kamióny

  5:55 do playlistu

  Miniparlament: Kamióny
  Jestli chcete být mezi novými účinkujícími v našem miniparlamentu, tak neotálejte a přihlašte se ke kamerovým zkouškám. Podmínkou je, že Vám musí být mezi jedenácti a čtrnácti lety a neměli byste mít ostych vyjadřovat svoje názory před kamerou. Přihlášky nám můžete posílat do 27. listopadu a nezapomeňte uvést svoje jméno, věk, telefon na rodiče a důvod, proč chcete být v miniparlamentu. S novou čtveřicí nás opět čekají neotřelé návrhy. Ten první navrhl dvanáctiletý Kuba z Prahy, který si myslí, že by bylo dobré odsunout nákladní dopravu ze silnic na železnici. Udělali byste to taky tak?

 • Reportáž: Římskokatolická víra

  9:34 do playlistu

  Reportáž: Římskokatolická víra
  Věříte na Ježíška? Taková otázka působí trochu předvánočně, ale ptát se, čemu věříme, má smysl kdykoliv. V České republice se nejvíc věřících hlásí k římskokatolické církvi, je to skoro dva a tři čtvrtě miliónu lidí. V druhém díle našeho seriálu o náboženství se dozvíte, jak vidí Boha děti ze základní školy Svaté Voršily v Praze. Svých kamarádů ze 4. B se na to spolu se Stanislavem Zemanem pečlivě vyptal Eliáš.

 • Soutěž

  13:02 do playlistu

  Soutěž
  V reportáži Stanislava Zemana jste měli možnost poznat atmosféru v základce Svaté Voršily v Praze. Svatá Voršila je patronkou mládeže, učitelek i nemocných dětí. Uhodnete, s čím není zobrazována? A) s lebkou B) s loďkou C) s lampou Odpověď ve tvaru ZP mezera A nebo B nebo C posílejte jako SMS na číslo 906 06 09. Odměna pro tři nejrychlejší Vás nemine. Zprávičkové tričko už se nemůže dočkat.

Přehrát vše

Související