iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 3. 2009
20:00 na ČT2

1 2 3 4 5

135 hlasů
7715
zhlédnutí

Kolářovic Josefka

Narodila se předčasně a od narození je nevidomá. Dnes jí je čtrnáct let. Jak je prožila?

25 min | další Dokumenty »

upozorňovat

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Eva 25.4.2009 16:14 (!) reagovat 3 + - 0

Děkuji za krásných 20 minut i za to, s jakou otevřeností jste nám všem dovolili nahlédnout do Vaší rodiny. Uvědomila jsem si, že právě velikost často spočívá v obyčejnosti.

Oto Řezáč starosta 20.3.2009 15:42 (!) reagovat 3 + - 0

Josefínka

S Josefínkou jsem se poprvé nepřímo

setkal při počátku její integrace,tedy při přijímání do naší mateřinky. Věřte , že vždy záleželo pouze na osobní odvaze příslušných pedagogů jak se zachovají, pro jakou cestu se rozhodnou , zda pohodlí nebo zvýšené odpovědnosti s trochou rizika . Po zhlédnutí dokumentu , kdy snad není možné udržet slzy dojetí, není vhodné hodnotit význam naší školky a školy to je banální , nicméně chci poděkovat našim pedagogickým pracovníkům za jejich přístup odvahu a profesionalitu s jakou k Josefce a jejím rodičům přistupují.
Rodičům chci zároveň složit hlubokou poklonu a úctu za to s jakou láskou a nezměrným úsílím bojují s nepřízní osudu , zároveň je ubezpečit , že jsme ve Frymburku připraveni nadále jim v tomto nelehkém poslání pomáhat . Josefínce přeji aby měla stále takové štěstí na lidi kolem sebe a aby se jí naplnily její sny a tužby . Držím všechny čtyři palce :-) .

Marta 20.3.2009 10:48 (!) reagovat 0 + - 0

14 let trvající zázrak všedního dne

Přeji všem, kteří se na tomto 14 let trvajícím zázraku všedního dne podílejí mnoho síly a trpělivosti. Máte můj obdiv.

Jana a Petr Vondráškovi 13.3.2009 14:16 (!) reagovat 1 + - 0

šikulka Pepina

Už dlouho jsme se s Jozefínkou a její mamkou Zuzkou neviděli,tak alespoň touto formou jsme mohli zhlédnout,jak jí to ve škole jde a jak je šikovná a zase se dostala o krok dál...Je fajn,vidět,že to jde,když se chce...A Pepina má opravdovou chuť něco dokázat. Není to jen o lidech kolem vás, ale hlavně o tom, co člověk chce dokázat.

Markéta 13.3.2009 12:41 (!) reagovat 0 + - 0

pokračování

Jo, bylo by fajn, kdyby režisérka a celej tým přitočili ještě pokračování, zvlášť když to vypadá, že si to přeje i Josefína...závěr je hozená rukavička:-)
Budu se těšit.

Dana Reifová 12.3.2009 18:23 (!) reagovat 1 + - 0

Josefínka je sluníčko

Kolářovic rodinko, i já jsem včera sledovala pořad o Pepince jedním dechem. Jsem z Frymburka a tak trochu něco o Pepince vím. Přeji Vám hodně sil, trpělivosti a Pepince přeji hodně štěstíčka a aby se jí splnila všechna přání.

Maruška 12.3.2009 12:11 (!) reagovat 3 + - 0

Maruška

Zdravím Pepču z Prahy na Lipno, měla jsem možnost rok se s Pepčou vídat a pracovat v tvořivém kroužku, mezi "normálními dětmi".Rodiče Pepče vždy dopřávali aktivity jako normálním dětem ostatní rodiče,vzpomínám si jak na jednom karnevalu ,který jsme pořádali,a ona tam byla za TMU, zvládla s pomocí tatínka soutěže s ostatníma dětma. Pepi moc držím pěsti a přeji štěstí na lidičky okolo sebe. Maruška a Martin

Havran 12.3.2009 0:41 (!) reagovat 3 + - 0

Neskutečná porce lidské lásky,vůle a odvahy.

Miloš 11.3.2009 21:21 (!) reagovat 4 + - 1

jsou mezi námi Lidé ne s velkým, ale obrovským L

Tak jsem dokoukal se slzami v očích - ne lítostí, to ani trochu - statečných a silných není nutno litovat. Ale dojetím nad tou lidskostí všech, kteří se během těch dvaceti minut objevili na obrazovce. Jejich "normalitou" se musíme všichni učit a s ní vše srovnávat. Co vše lze překonat, při pohledu na ty úžasné aktéry, se nezdá mít konce. Pepině lze jen přát, ať ji obklopují vždy tak úžasní lidé. Miloš

Související