iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 9. 2007
20:00 na ČT2

1 2 3 4 5

291 hlasů
56013
zhlédnutí

Au!

Domácí násilí se většinou odehrává za zavřenými dveřmi. Je ale konečně nutné ty dveře otevřít.

52 min | další Dokumenty »

upozorňovat

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

majka a majko 28.10.2013 16:03 (!) reagovat 1 + - 0

je môj život

žijeme spolu 30 rokov v laske nehe a porozumeni,,mame dve dcery ekonomku a pravničku a my sme ako spokojna rodinka ,,,dcery nas obdivuju a denne si vyznavame lasku a nežnosti,,,je môj splneny sen,,,nič ine nechcem a nepotrebujem,,,

Václav Klíma 12.3.2013 10:10 (!) reagovat 1 + - 0

I ženy mají své dny

Ano jsou muži agresoři ale ženy dokáží být někdy podstatně horší.Po listopadové revoluci jsem se oženil s vysokolačkou
ale s absolutně matriarchální rodiny.Do svadby a narození syna
vše bylo jako pohádka.Jsem člověk společenský a byl jsem úspěšný podnikatel,postavil krásný dům narodil se nám krásný zdraví syn.Ta paní snad ani není zlá jen měla okoukané ze své
rodiny kde vždy ženy vládly a muž byl jen prostředkem na peníze a údržbu domu.To co potom následovalo mne málem dohnalo
k sebevraždě a do kriminálu.Ženy jsou mnohem tvrdčí než muži.
Ano ke konci vztahu docházelo i k fyzickému násilí ale já ženy
nebiji jen v sebeobraně když vyrážel jsem nůž z její dlaně.

Petra 8.3.2013 16:25 (!) reagovat 4 + - 0

můžeme si za to samy???toto může prohlásit jen nezdravý člověk

Myslím si, že žádná žena si za násilí od muže nemůže sama.
Že tyto typy vyhledává????To je snad ještě větší nesmyl.
Jen ubohý a nesebevědomý člověk může na ženu vztáhnout ruku.Člověk, který si v životě nevěří,nebo si v minulosti prožil něco nehezkého.Ale ani to není důvod vztáhnout ruku na ženu,ať je slabší, nebo není.
Sama jsem si tím prošla,manžela jsem neprovokovala,slabá a závislá jsem na nikom nikdy nebyla a i přesto na mne vztáhl ruku.
A pravidlo poprvé není naposled je vždy!!platné.
Tak doporučuji VŠEM ŽENÁM : pokud to bude poprvé,okamžitě odejdětě.Nevěřte slibům a omluvám.

Gabriela 6.2.2013 10:33 (!) reagovat 10 + - 0

Gabriela (spokojená,mladá matka)

Žádný muž nemá právo mlátit ženu, ať je jaká koliv ! nerozumim komentářům níže, nejde o žádný feminismus ani o náhled z jedné strany. mě sobně ani nezajímá druhá strana věci, ja absolutně nepřípustné aby se tohle dělo!!!!!!!! DOUFÁM, ŽE DOBA SE ZMĚNILA , že už se ženy nebojí odejít a mluvit o násilí ! hodně štěstí pro ženy z dokumentu. klobouk dolu !

Anikati 12.1.2013 17:15 (!) reagovat 2 + - 4

Repekt

Tenhle pored zavani feminismem at si zenske zametou pred vlastnim prahem vetsina si za sve problem muze jen a jen sama.kolikrat vidim jak se zena rozvede s manzelem jen proto ze o ni projevil zajem muz movitejsi a pak se hooodne divila ze ji mlati a cho di za jinejma zatimco ten puvodni se o ni a deti vzorne staral neublizoval ji.to je to zeny kdyz se maji dobre tak jim to vleze na mozek a hledaji dobrodruzstvi a rizika.vetsina mladych zen se ridi tim jak chlap vypada a ne tim jaky ma character a to nemluvim o majetku to je kapitola sama o sobe.a co rict na zaver jsem 20 let zenaty a svou zenu stale miluji mozna vic nez kdykoliv pred tim ale pamatujte ze respect a tolerance jsou zaklad pokud vam partner jednou rekne ze jste krava nebo vul je zjevne ze si vas nevazi a je cas zvednou kotvy.

radmila 11.7.2012 1:37 (!) reagovat 2 + - 2

Jsou to jen keci.Já vim jak to je a budu spolupracovat s akorusem

lota 11.7.2012 20:35 (!) reagovat 1 + - 0

kdo neprožije nepochopí

Já jsem také koukala na pořad Au!Jak jsem již napsala nadpis,je spoustu lidí co má silný řeči,kdyby se to stalo mě,já bych udělal/a apod.není to tak jednoduchý jak si každý představuje já žiji také s podobným typem člověka který mě dříve fyzicky poté psychicky ničil.Pokračuje to už jen po té psychické stránce,chtěla jsem od něj odejít věřte mi papíry podaný na soudě vše oběhaný ale ten velikej na venek silnej člověk přede mnou klečel a prosil mě abych ho vzala zpátky,nechala jsem ho vykázat na 10 dní,dýchalo se mi tak krásně ta volnost.....ale ten strach co se mi za 10 dní může i když né z jeho strany přihodit,nesměl se přiblížit ani k dítěti,ale bylo tady počkej radši si dávej pozor aby si dojela do práce v pořádku.........jsou to psychologický testy ZVLÁDNE TO?Nevím proč jsem vzala toho velikýho člověka uplakanýho,klečíčího zpátky,je to herec který to zkusil a po 10 dnech byl zase doma,sliby,jenom sliby a nic jinýho............Výslechy na policii,od manžela výčitky z očí,člověk když je s ním 14 let vyčte dost z jeho očí aniž by promluvil.Bude to rok co ho vykázali,byl soud byl odsouzenej podmínečně,ale pozor ten člověk i když může jít sedět si nedá pokoj a nedá.Kope kolem sebe,protože ví že stačí říct že mě psychicky ničí dál a jde.Kupuje drahý dárky,pojedeme na dovolenou,pořídili jsme si dražší věci které dřív byly zbytečný...protože za ty roky propitý,najednou to všechno jde?????Sice jsem "vyhrála" NAD NÍM ale věřte mi tu bolest v srdci jakou mám tu díru která tam je mi už nikdo nikdy nevezme,je to tam a ať se ten člověk snaží sebevíc mě už nikdy nemůže vrátit úsměv na tvář.Není to jednoduché odejít,obdivuji ženy které to dokázaly.Věřte mi,že kdyby ten člověk odešel z tohoto světa nikdy,ale opravdu nikdy bych neuronila slzu proto že tady není,ale plakala bych štěstím že jsem se tý S...Ě navždy zbavila.Muži suďte,ale opravdu jsou i tací mezi námi.Jednoho dne bych si přála být aspoň minutu šťastná ale bohužel momentálně mi není přáno.............

m 6.1.2014 11:12 (!) reagovat 0 + - 0

každý máme dno jinde

Těch 10 dnů není proto, aby "manžel" pochopil, ale aby jsi se vklidu zbalila a začla jinde a jinak. Bohužel s tímhle rozhodnutím ti nikdo nepomůže, ještě nejsi úplně na dně. Každý má totiž dno jinak hluboké. Přeji ti, aby jsi to dokázala a pak budeš šťastná - až si začneš sama sebe vážit. Je to těžká cesta, ale je!

MZ 19.6.2012 6:00 (!) reagovat 7 + - 3

....

Je "úsměvné" jak autorka tohoto dokumentu udělala pouze z mužů ty zlé. Zřejmě měla pádné důvody.... Bezesporu bez rozdílu pohlaví mají velký podíl geny, celková povaha a prostředí. Napadají mě dvě formy násilí - fyzické a duševní. Ženy jsou přímo mistry v té druhé, ale ani forma fyzického násilí jim není cizí. Jen muži o tom nehovoří .. Nehodlám se tu ani jednoho pohlaví zastávat, jen mi nepřijde správné, když si někteří z Vás myslí, že jen muži jsou Ti zlí. .. Před lety mě uhodila partnerka, i duševně týrala. Kontrolovala poštu, telefon a všechno co se dalo. Hysterické (žárlivé) scény nepočítám .. V té době jsem byl naivně zamilovaný. Samozřejmě onen vztah měl i své kladné stránky. Nicméně její chování se stupňovalo, posouvala hranice dál a dál.. Každý z Vás kdo něco takového prožívá by si měl říct tak a dost. Je to jen váš život lidi, musíte mít odvahu a pevnou vůli. A jak to mezi námi dopadlo? Když jsem ztratil veškerou naději, že bude taková jako když jsem jí poznal, zabalil jsem jí kufry a spálil mosty. Přeji krásny den všem.

Ivana 29.7.2012 16:12 (!) reagovat 2 + - 0

srab

Myslím, že nemyslel ať není srab ta týraná žena, ale ti lidé okolo. Každý si hledí svého a nikdo se nechce plést do věcí druhých.

Honza 6.1.2012 0:41 (!) reagovat 4 + - 6

Nechutnost

Zkouknul jsem jen minutu a sestnact sekukd. Aje mi naprosto jasne o cem to bude dal … Vy si myslite ze Ti zli jsou jen muzi? Tak to se trosku pletete! Na omezovani osobni svobody a psychycky terror jsou, z me zkusenosti, experti prave zeny. Ano, jsem jeden z mala muzkejch, ktery se to nestydi verejne rict.

Anna M. 10.9.2011 16:19 (!) reagovat 5 + - 5

dokument i oba martinové

mě jen utvrzují v tom, že chlapi jsou jen zvoranej, sukničkářskej poddruh.

a 2.11.2011 16:25 (!) reagovat 1 + - 2

a

Proc ? Maj pravdu bohuzel. Byt hodny a slusny muz je proste chyba...Zeny chteji frajery a az maj 3 decka a rozbitej rypak hledaji opravdove muze...Opravdovy muz zenu neuhodi...

Ivana Žáková 4.6.2011 16:23 (!) reagovat 0 + - 0

Ivana

Otázka pro Martince: Bijete svou ženu? Je situace kdy si to zaslouží? Toto si nikdo nezaslouží. Bijí se děti a psi, a to pouze výchovně. Muž ženu nemusí vychovávat, že?

Lenka, Praha 15.7.2012 21:51 (!) reagovat 0 + - 1

Proboha !!!

Děti a psi se bijí ???? No to je teda hrůůůůza ! Jak jste na to přišla ? Jen doufám,že nemáte děti a psi. Vy jste se učila pomocí facek, pohlavků, kopanců, ran řemenem, vařečkou nebo klackem ? A pomohlo to ? Nemůže to být první krok k tomu, že se dítě stane násilníkem nebo zlomeným - tudíž obětí ?????

Ivana 29.7.2012 16:06 (!) reagovat 0 + - 0

Výchova

No nevím jestli máte děti a měla jste někdy psa. Asi ne. Podle všeho benevolentní výchova vede sice k rozvoji samostatnosti a vytvoření si vlastní osobnosti, ale jak už bývá zvykem, taky ke špatné výchově a většinou z takových dětí vyrůstají pěkní sígři. Já svoji dceru občas plácnu po zadku nebo po ruce, protože malému dítěti nevysvětlíte, že mnoho zákazů je pro jeho dobro. Z vaší reakce jde cítit agrese a vůbec ne pochopení mého příspěvku. Hodně štěstí s výchovou a snad se s partnenem nebudete navzájem terorizovat:)

Lenka 30.7.2012 10:19 (!) reagovat 0 + - 0

Nebojte se být laskaví!!!

Máme dítě, měli jsme psa, dožil se 16 let a obdařil nás neuvěřitelnou láskou a sounáležitostí. Potkánek byl taky veliký mazlíček a kočičky jsme se ujali v jejích 13 letech, dnes je jí 18 a vypadá, že nikdy nezemře, protože je zjevně velmi šťastná. Synovi je 28 let, je enormně slušný člověk, je velmi pracovitý, nelže, nekrade, je galatní, soucitný, inteligentní, nekuřák, nepiják, vegetarián, stejně jako celá naše rodina. Asi i proto je nám jakékoli násilí opravdu vzdáleno. Myslím, že to již mohu nazvat "sklízením plodů naší výchovy". A mám v srdci velký klid a pohodu, že jsem k tý výchově nepoužívala ani řemen, ani vařečku, ba ani ruku. A to ani u syna, ani u psa!!!! Největším potvrzením mi jsou slova našeho syna, který nám již mnohokrát vyjádřil, jak krásné měl dětství a jak si nás váží a má nás rád!

Ivana 20.8.2012 16:21 (!) reagovat 0 + - 0

gratuluji

Mého bratra, dá se říct nikdy za nic nebyli a dá se říct, že ani moc neokřikovali. Měl normální dětství a dost lásky od všech. Asi jako já:) Své rodiče miluji a děkuji jim za výchovu. Můj bratr je starší o 8 let byl a letos po 5 trestán a ve vězení si odseděl dohromady 12 let. Je to násilník, feťák a zloděl. Všechny más terorizoval od svých 17 let. Můj Táta mě držel skrátka a přísně vychovával, aby ze mě nevyrostl taky takový výlupek. Domácí násilí jsem zažila na vlastní kůži, jak fyzické tak hlavně psychické s celou svojí rodinou a tím tyranem byl můj bratr. Dodnes se ho nemůžeme zbavil a stále chodí zvonit na mé rodiče a obtěžuje je.

první ‹ předchozí 1 2 3 poslední