iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 9. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1838
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Neregistrované služby pro seniory

  0:59 do playlistu

  Neregistrované služby pro seniory
  Lůžek pro seniory je v MS kraji stále málo. Situace nahrává provozovatelům neregistrovaných služeb. Majitelé některých z nich svou službu schovávají např. za tzv. sdílené bydlení, kdy na ně úředníci krajského úřadu nemohou. To je i případ spolku, který poskytuje ubytování seniorům u Komenského sadů v centru Ostravy. Přestože majitelka říká, že má všechna potřebná povolení, příbuzní některých klientů mluví o otřesných podmínkách uvnitř domu.

 • Neregistrované služby pro seniory

  3:56 do playlistu

  Neregistrované služby pro seniory
  Živě Daniel Rychlík, vedoucí Odboru sociálních věcí MS kraje.

 • Proběhly první nácviky na Dny NATO

  8:20 do playlistu

  Proběhly první nácviky na Dny NATO
  Živě redaktorka Pavla Daňková.

 • Žena zřejmě v sebeobraně zabila zloděje

  10:26 do playlistu

  Žena zřejmě v sebeobraně zabila zloděje
  Krajská policie vyšetřuje vraždu 36letého zloděje v ostravské Nové Vsi. Toho v noci na dnešek nožem zabila 67letá seniorka poté, co se vloupal do jejího rodinného domu. Policie teď vyšetřuje, jestli žena jednala v nutné obraně.

 • Ministerstvo zemědělství zakázalo těžbu v lesích

  12:14 do playlistu

  Ministerstvo zemědělství zakázalo těžbu v lesích
  Ministerstvo zemědělství zakázalo všem vlastníkům lesů těžbu dřeva, zatím dočasně do konce roku. Důvodem bylo hromadění dřevní hmoty. Přednostně se musí zpracovat dřevo napadené kůrovcem nebo z větrných kalamit. Zákaz se týká těžby smrků a borovic. Předpokládá se, že vstoupí v platnost na přelomu října a listopadu. V našem kraji jsou nejvíce postiženy lesy na Bruntálsku.

 • Olomouc hostí zápas v Evropské lize

  13:03 do playlistu

  Olomouc hostí zápas v Evropské lize
  Živě redaktor Martin Laštůvka.

 • Kraj chystá změny v lůžkové části

  14:37 do playlistu

  Kraj chystá změny v lůžkové části
  Zástupci všech nemocnic i zdravotních pojišťoven si po 7 týdnech znovu sedli k jednomu stolu, aby se dohodli na tom, jak bude dál fungovat lůžková péče v MS kraji. Nedávné uzavření dvou interních oddělení kvůli chybějícím lékařům totiž potvrdilo, že krajské zdravotnictví potřebuje výraznou změnu. Nahlas se začíná mluvit o tom, že některá oddělení budou muset zaniknout, protože na nich nemá kdo sloužit.

 • Největší sraz historiků hostí Olomouc

  15:58 do playlistu

  Největší sraz historiků hostí Olomouc
  Největší dosavadní sraz historiků hostí v těchto dnech Olomouc. Do města se sjelo na 800 odborníků. Jedním z hlavních témat je postava Tomáše Garriqua Masaryka. První prezident Československa totiž zemřel před 80 lety. Jeho odkaz ale podle historiků přetrvává ve společnosti dodnes.

 • Žalobce: 4 roky vězení za explozi a mrtvé ve vile

  18:32 do playlistu

  Žalobce: 4 roky vězení za explozi a mrtvé ve vile
  4 roky vězení a peněžitý trest půl milionu korun pro Gorana Bobana za výbuch historické vily v Šenově na Novojičínsku, při které zemřeli 2 lidé, požadoval ve své závěrečné řeči u soudu žalobce. Naopak Goran Boban společně se svým obhájcem se domáhají zprošťujícího rozsudku. Exploze, ke které došlo před dvěma lety, měla údajně zakrýt pojistný podvod.

 • Bývalý šéf OP Prostějov zproštěn viny

  20:39 do playlistu

  Bývalý šéf OP Prostějov zproštěn viny
  Bývalý generální ředitel zkrachovalé společnosti OP Prostějov František Tuhý, který se zodpovídal před soudem kvůli údajně nevýhodným pronájmům podnikových prodejen své rodině, je definitivně zproštěn obžaloby. V odvolacím řízení o tom rozhodl brněnský krajský soud. Tuhý byl obžalován z porušení povinnosti při správě cizího majetku, škodu žalobce vyčíslil na víc než 10 milionů.

 • Komorní scéna Aréna vstupuje do další sezóny

  21:09 do playlistu

  Komorní scéna Aréna vstupuje do další sezóny
  V hlavní roli scénografie. Ostravské divadlo Komorní scéna Aréna vstoupilo do nové sezóny s výstavou velkoformátových fotografií svého jeviště. Jeho 12 podob nafotil během roku dvorní fotograf divadla Roman Polášek. S divadlem spolupracuje už 10 let.

Přehrát vše

Související