iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 6. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1265
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Dotace podpoří až 10 tisíc nových kotlů

  0:54 do playlistu

  Dotace podpoří až 10 tisíc nových kotlů
  Přestože MS kraj už do výměny zastaralých domovních kotlů za nové ekologické dal stovky milionů korun, stále ještě 2/3 lokálních topenišť zbývá vyměnit. Nejvíc na Karvinsku. Už příští týden přitom kraj zahájí novou dotační výzvu, o peníze z ní pak bude možné žádat od 5. září. Podle předpokladů by peníze měly stačit na výměnu až 10 tisíc domovních kotlů.

 • Dotace podpoří až 10 tisíc nových kotlů

  3:03 do playlistu

  Dotace podpoří až 10 tisíc nových kotlů
  Živě Jarmila Uvírová, náměstkyně hejmana MS kraje.

 • 24 zraněných při nehodě autobusu

  5:32 do playlistu

  24 zraněných při nehodě autobusu
  2 desítky zraněných a na 5 hodin uzavřená dálnice D35. Následky vážné dopravní nehody autobusu, který havaroval dopoledne na trase. Autobus, který vezl 48 cestujících, sjel ze silnice, zavadil o několik stromů a zastavil se nakloněný do příkopu. Příčiny nehody policisté vyšetřují.

 • Siemens chce investovat více peněz

  7:54 do playlistu

  Siemens chce investovat více peněz
  Více než 7 mld. Kč chce v příštích 7 letech investovat v Česku společnost Siemens. V Ostravě tak díky tomu vznikne nové centrum vývoje elektromotorů. Další část investice se rozdělí mezi tři závody na výrobu elektromotorů v Drásově, Frenštátě pod Radhoštěm a Mohelnici.

 • Změna ve vedení ČSSD

  8:17 do playlistu

  Změna ve vedení ČSSD
  Živě redaktorka Tereza Krumpholzová.

 • Rozpad frýdeckomísteckého Hnutí ANO

  11:15 do playlistu

  Rozpad frýdeckomísteckého Hnutí ANO
  Dlouhodobé problémy frýdeckomístecké organizace Hnutí ANO vyústily v její rozpad. Většina členů včetně předsedy Jaromíra Horkého přišla kvůli zániku buňky o členství. Teď se rozhodla vystoupit také ze zastupitelského klubu. Hnutí ANO tak v 43členném zastupitelstvu zbyly pouze 2 hlasy.

 • Rekonstrukce pavilonu péče o matku a dítě

  12:54 do playlistu

  Rekonstrukce pavilonu péče o matku a dítě
  V náhradních prostorách budou muset přes prázdniny rodit ženy, které se rozhodly přivést na svět své potomky ve FN Ostrava. Důvodem je rekonstrukce a dostavba pavilonu péče o matku a dítě. Díky ní by se měla zvýšit kapacita nejvytíženějšího centra v Česku.

 • Uzavírky omezí dopravu v Českém Těšíně

  13:49 do playlistu

  Uzavírky omezí dopravu v Českém Těšíně
  V Českém Těšíně dnes začínají platit rozsáhlá dopravní omezení. Důvodem je rekonstrukce kanalizačního a vodovodního řadu. Na uzavírky na silnicích se tak během letních měsíců musejí připravit hlavně řidiči, ale nejen ti. Omezení se dotkne chodců i hromadných dopravních prostředků.

 • Uzavírky a dopravní komplikace

  15:49 do playlistu

  Uzavírky a dopravní komplikace
  Shrnutí redaktorky Pavly Daňkové.

 • Opava zatím fotbalový klub neprodává

  17:19 do playlistu

  Opava zatím fotbalový klub neprodává
  Opavští zastupitelé dnes nerozhodli o prodeji většinového podílu ve fotbalovém klubu SFC Opava. Jediným zájemcem o koupi 2/3 akcií je švýcarská firma TICC, za kterou má stát čínský kapitál. Zastupitelé jednání o prodeji odročili, aby získali čas k dohledání více informací o investorovi.

 • Ostrava dobře hospodaří s veřejnými prostředky

  20:01 do playlistu

  Ostrava dobře hospodaří s veřejnými prostředky
  Ostrava patří mezi 4 města v ČR, ve kterých nejlépe hospodaří s veřejnými prostředky. Renomovaná ratingová agentura Moody×s po 10 letech zvýšila Ostravě známku. Podle primátora Tomáše Macury je město ve výborné finanční kondici. Aktuálně má dluh přes 2,5 mld. korun.

 • Sochař Petr Boreček vystavuje v Třinci

  22:02 do playlistu

  Sochař Petr Boreček vystavuje v Třinci
  Sochař Petr Boreček žije doslova mezi sochami. V Oldřichovicích u hranic s Polskem se jimi obklopuje i ve své zahradě. Do trojrozměrných objektů se snaží vtisknout své myšlenky už od 60. let, přičemž v poslední době nachází inspiraci především v bibli. Aktuální výstavu má teď v Třinci.

Přehrát vše

Související