iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 5. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2719
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • ČOI na farmářských trzích

  0:46 do playlistu

  ČOI na farmářských trzích
  Třetina prodejců na farmářských trzích v Moravskoslezském kraji neprošla prověřováním české obchodní inspekce. Pochybení pracovníci inspektorátu zjistili například při kontrole úředního ověření vah nebo správnosti vyplnění dokladů. S příchodem oteplení bude kontrol stánkařů podle české obchodní inspekce přibývat.

 • ČOI na farmářských trzích

  3:06 do playlistu

  ČOI na farmářských trzích
  Živě Boris Stabryn, ředitel ČOI pro MS a OL kraj.

 • Přeregistrování ostravské ČSSD

  5:44 do playlistu

  Přeregistrování ostravské ČSSD
  Živě redaktorka Tereza Krumpholzová.

 • V Kozlově půjdou opět k volbám

  8:10 do playlistu

  V Kozlově půjdou opět k volbám
  Sedmdesát let neměli možnost volit svá zastupitelstva. Teď jdou obyvatelé Kozlova k volbám už podruhé za poslední rok a půl. V obci na Libavé se totiž po jedenácti měsících od prvních voleb rozpadlo zastupitelstvo. Vedení Kozlova se nebylo schopno dohodnout na prioritách v obci. Důležité investice současné vedení nemohlo schvalovat přes půl roku.

 • Ústavní soud o stížnosti Vítkovic

  9:47 do playlistu

  Ústavní soud o stížnosti Vítkovic
  Ústavní soud odmítl stížnost společnosti Vítkovice Steel, která se pokusila dát výpověď zaměstnanci kvůli malému množství alkoholu v dechu při nástupu na noční. Vedoucí směny v ocelárně ale našel zastání u soudů v Ostravě a následně také u Nejvyššího soudu.

 • Olomoucký krajský úřad povede nový ředitel

  10:31 do playlistu

  Olomoucký krajský úřad povede nový ředitel
  Olomoucký krajský úřad povede nový ředitel. Komise v čele s hejtmanem Ladislavem Oklešťkem vybrala dosavadního tajemníka prostějovského magistrátu Lubomíra Baláše. Ten získal nejvíc hodnotících bodů. Baláš přitom řešil v poslední době dva problémy, které se jeho funkce přímo týkaly. Nového ředitele ještě musí ve funkci potvrdit ministr vnitra.

 • Instalace sochy Davida Černého

  12:41 do playlistu

  Instalace sochy Davida Černého
  Živě redaktorka Lucie Křížková.

 • V hranické propasti jsou opět speleologové

  14:23 do playlistu

  V hranické propasti jsou opět speleologové
  Speleologové se opět potápějí v nejhlubší zatopené propasti na světě v Teplicích nad Bečvou. Připravují se na výlov uvíznuté sondy, která je v dvou set metrové hloubce už od loňského září. Ponory jim dnes komplikovala špatná viditelnost.

 • Kybernetika mění průmysl

  16:43 do playlistu

  Kybernetika mění průmysl
  Průmysl 4.0 - termín, který se s rozmachem technologií začíná skloňovat čím dál častěji. Pomocí propojování skutečného a virtuálního světa se mění výrobní postupy i průmysl samotný. Čtvrtá průmyslová revoluce se podle odborníků v blízké budoucnosti zásadně dotkne všech firem bez rozdílu. Ty z nich, které nebudou digitálně komunikovat se svým okolím, má čekat postupný zánik.

 • Dlouhé Stráně a miliontý návštěvník

  19:13 do playlistu

  Dlouhé Stráně a miliontý návštěvník
  Miliontého návštěvníka přivítali dnes v přečerpávací elektrárně Dlouhé stráně na Šumpersku. Stala se jím žákyně osmé třídy z Nového Jičína Anička Hanzelková - která si ze své návštěvy odnesla tablet.

 • Automat na poezii v Opavě

  21:44 do playlistu

  Automat na poezii v Opavě
  V opavských sadech Svobody je automat na poezii - takzvaný Poeziomat. Železná roura, která trčí ze země v sobě ukrývá básně dvaceti autorů. Nechybí mezi nimi klasikové i současní tvůrci. Pořídili ji Slezské zemské muzeum a Opavská kulturní organizace. Stejné automaty má Praha, Berlín i New York.

Přehrát vše

Související