iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 4. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2091
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Horníci zkoušejí IT rekvalifikaci

  0:51 do playlistu

  Horníci zkoušejí IT rekvalifikaci
  Bývalí horníci, kteří na konci března odešli z Dolu Paskov, začali k dnešnímu dni zásadně měnit svou kariéru. Na vysoké škole se připravují na práci v oboru IT. Pokud tento tříměsíční kurz úspěšně zakončí, čeká je stáž v oboru, kde se volná místa v MS kraji počítají na stovky.

 • Horníci zkoušejí IT rekvalifikaci

  3:21 do playlistu

  Horníci zkoušejí IT rekvalifikaci
  Živě s Kateřinou Beránkovou, mluvčí Úřadu práce ČR.

 • 18 lidí se zranilo při požáru

  6:43 do playlistu

  18 lidí se zranilo při požáru
  Celkem 18 lidí se ráno zranilo při požáru bytu v Ostravě. Nadýchali se kouře. Dalších 20 lidí hasiči evakuovali. Škoda se pohybuje okolo milionu korun.

 • Sadaři chrání stromy před mrazem

  7:10 do playlistu

  Sadaři chrání stromy před mrazem
  V Jeseníku padl v noci na dnešek teplotní rekord starý 12 let. Meteorologové tam naměřili minus 6,4 stupňů Celsia. O stupeň tepleji bylo třeba na Úsovsku, kde se sadaři snažili před mrazem ochránit květy ovocných stromů. Využili k tomu umělou mlhu. V terénu byli celou noc.

 • Letních brigád bude dost

  9:41 do playlistu

  Letních brigád bude dost
  Studenti, kteří shánějí brigádu na léto, mají velkou šanci na úspěch. Počet nabídek na sezónní práci meziročně stoupl podle odhadů personálních agentur až o 30 %. Souvisí to s celkově příznivou situací na trhu práce. Za poslední rok v MS kraji ubylo z evidence úřadu práce 10 tisíc lidí.

 • Speed Marathon

  11:49 do playlistu

  Speed Marathon
  Při měření rychlosti v rámci středeční evropské akce Speed Marathon zjistili policisté na tisícovce míst přes 2,5 tisíce přestupků. 8 řidičů řídilo pod vlivem návykových látek, 21 pod vlivem alkoholu.

 • Obce trápí odvoz dřeva

  12:21 do playlistu

  Obce trápí odvoz dřeva
  Lesy ČR řeší škody, které na obecních cestách na Severní Moravě způsobuje nutný odvoz kůrovcového dříví. Právě v MS kraji je kůrovcem napadených lesů nejvíc v celé republice. Řada místních komunikací na Krnovsku a Bruntálsku je v důsledku nadměrné přepravy dlouhodobě ve špatném stavu. Problém trápí desítky obcí i lesníky.

 • Muzeum dopravní techniky

  15:26 do playlistu

  Muzeum dopravní techniky
  V blízkosti hlavního nádraží v Ostravě-Přívoze by mělo do roku 2020 vzniknout muzeum dopravní techniky. Rozkládat se bude na ploše více než dvou hektarů v místech dnešního průmyslového areálu. Město loni v prosinci vykoupilo za 20 milionů poslední pozemky, které realizaci projektu bránily. Teď hledá kreativní tým, jenž navrhne nejvhodnější řešení prostoru i konceptu samotného muzea. Zatím oslovilo 7 možných realizátorů.

 • Lesy ČR daly práci nezaměstnaným

  16:50 do playlistu

  Lesy ČR daly práci nezaměstnaným
  Lesy České republiky daly práci až čtyřem stovkám nezaměstnaných z úřadu práce. Do projektu se letos zapojilo všech 72 lesních správ. Za likvidaci černých skládek nebo za opravu lesních cest dostanou lidé přes 16 tis. Kč měsíčně. Třeba v lesích na Prostějovsku budou 8 měs. pomáhat 3 pracovníci.

 • Adventní koncerty ČT pomáhají

  19:01 do playlistu

  Adventní koncerty ČT pomáhají
  Téměř 8 a čtvrt milionu korun poslali diváci České televize na konto adventních koncertů. V letošním 26. ročníku lidé pomohli libereckému sdružení Tulipan, Klubíčku z Berouna, celostátní organizaci Zdravotní klaun a taky ostravskému sdružení Mikasa. organizace, která se věnuje lidem s autismem, mentálním postižením a problémovým chováním, peníze použije na vybudování nového denního stacionáře i na speciální auto.

 • Taneční Snílci v Cooltouru

  21:34 do playlistu

  Taneční Snílci v Cooltouru
  Tanec mezi hračkami. I tak vypadá nová inscenace Snílci, která vznikla v Ostravě. Taneční příběh inspirovaný kultovní knihou George MacDonalda se zabývá hranicemi mezi dětskou fantazií a dospělostí. Představení o trnitosti dospívání nastudoval pro kulturní centrum Cooltour soubor Move Dance Company orientovaný na současný moderní tanec.

Přehrát vše

Související