iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 3. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2276
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Ostrava nemá sociální byty

  0:52 do playlistu

  Ostrava nemá sociální byty
  Ostrava čelí kritice občanských iniciativ kvůli podle nich malému počtu bytů určených pro sociálně slabé obyvatele. Město podle kritiků nepostupuje koncepčně, když bourá některé domy namísto jejich možného využití pro sociální byty. Magistrát ale namítá, že sociálních bytů je k dispozici dost. Díky bytové koncepci jich loni vzniklo 105 napříč ostravskými obvody.

 • Ostrava nemá sociální byty

  3:23 do playlistu

  Ostrava nemá sociální byty
  Živě s Michalem Mariánkem, náměstkem primátora Ostravy.

 • Cvičení na bývalých hraničních přechodech

  8:03 do playlistu

  Cvičení na bývalých hraničních přechodech
  Policisté poblíž bývalého hraničních přechodu v Chotěbuzi nacvičovali spolupráci bezpečnostních složek v případě migrační vlny. Od včerejšího odpoledne kontrolovali auta přijíždějící na českou stranu. Vyzkoušeli si také registraci a identifikaci uprchlíků. Do cvičení se kromě českých a polských policistů, vojáků a celníků zapojili i zdravotníci ministerstva vnitra.

 • Ptačí chřipka v Dobré

  10:08 do playlistu

  Ptačí chřipka v Dobré
  Další ohnisko ptačí chřipky potvrdili veterináři v obci Dobrá na Frýdecko-Místecku. Po Orlové, Doubravě a Ostravě-Svinově, kde se nákaza objevila letos v lednu poprvé, se tak jedná už o čtvrté ohnisko nákazy v Moravskoslezském kraji. Pracovníci krajské veterinární správy ještě dnes provedli potřebná opatření – vybili zasažený chov a vymezili ochranné pásmo.

 • Ženy a výdělky

  11:21 do playlistu

  Ženy a výdělky
  Velké průmyslové podniky chtějí zaměstnávat stále více žen. Jejich počty i v nejtěžších provozech narůstají. Do ostravských hutí ženy lákají na vyšší platy, ale třeba i na finanční příspěvky na péči o děti a domácnost.

 • Lanovka na Pustevny

  13:21 do playlistu

  Lanovka na Pustevny
  Na vrcholu Pusteven, jednom z nejnavštěvovanějších míst v Moravskoslezském kraji, vzniká nová výstupní stanice místní lanové dráhy, která je nejstarší v Evropě. Původní objekt stavbaří zbourali a budují tu novou moderní stavbu ze skla, kamene a dřeva. Ta má více vyhovovat současným potřebám. Dokončena by měla být už v květnu tohoto roku.

 • Ostravou na alternativní pohon

  16:14 do playlistu

  Ostravou na alternativní pohon
  24 vozidel na ekologický pohon by už letos v létě mělo brázdit ulice Ostravy. Na čtrnáctimilionovou investici městu přispěje stát dotací ve výši dvou milionů dvou set tisíc korun. Žádostí o dotaci se tak Ostrava zapojila do historicky první výzvy ministerstva životního prostředí na čistou mobilitu. Rozhodnutí o jejím kladném vyřízení dnes předal primátorovi ministr životní prostředí Richard Brabec.

 • Silničáři počítají náklady na zimní údržbu

  17:50 do playlistu

  Silničáři počítají náklady na zimní údržbu
  Silničáři začali počítat náklady spojené s letošní zimou. Podle prvních odhadů budou spíš průměrné – třeba v Olomouckém kraji mluví zatím o sto padesáti milionech korun. Další peníze budou potřeba na opravy silnic, které poničila hlavně kombinace vody a silných mrazů.

 • Bohumín má nové zastávky

  20:01 do playlistu

  Bohumín má nové zastávky
  Bohumín dokončuje výměnu čekáren na autobusových zastávkách. Moderní skleněné přístřešky brzy vystřídají všechny zbývající plechové čekárny. Ty by měly z města úplně zmizet nejpozději do konce letních prázdnin.

 • Tramtarie má novou komedii

  21:58 do playlistu

  Tramtarie má novou komedii
  Že ženy prožívají lásku velmi emotivně, je známá věc. Jak jí ale cítí muži? A co pro ně znamená něžnost? To jsou otázky, na které chce odpovědět nová romantická komedie Divadla Tramtarie "Po stopách něžného muže". Už samotný název představení ale prozrazuje, že je něha pro muže často něčím tak vymizelým jako sněžný muž.

Přehrát vše

Související