iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 1. 2015
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1637
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Lokalizace volání z mobilů na tísňové linky

  0:41 do playlistu

  Lokalizace volání z mobilů na tísňové linky
  Určit místo, odkud člověk, který potřebuje pomoct, volá. Nově i v případě, že použil mobilní telefon. To umožní všem záchranným složkám nový projekt, který už brzy spustí v MS kraji.

 • Soud potrestal zdravotní sestru

  6:07 do playlistu

  Soud potrestal zdravotní sestru
  Trest jeden rok vězení dostala zdravotní sestra z Orlové na Karvinsku Ivanka Barochová kvůli úmrtí pacientky. Těhotná žena od ní loni v červnu při rutinním vyšetření dostala omylem jedovatou dezinfekci místo glukózy. O pár hodin později zemřela.

 • Katolická církev přebírá lesy a pole

  7:38 do playlistu

  Katolická církev přebírá lesy a pole
  Zhruba dvě třetiny nemovitostí, o jejichž vydání žádá, má katolická církev v Moravskoslezském kraji zpět. Jsou mezi nimi zejména lesy a pole, které chce obhospodařovat. Biskupství proto přijímá proto nové zaměstnance.

 • Policisté na Šumpersku chytili 2 pytláky

  10:00 do playlistu

  Policisté na Šumpersku chytili 2 pytláky
  : Pytláky, kteří v průběhu několika posledních měsíců ulovili na Šumpersku minimálně 2 srnce a 2 kamzíky, dopadli tamní policisté.

 • Do Rožnova dorazily tuny ledu

  12:14 do playlistu

  Do Rožnova dorazily tuny ledu
  V Rožnově pod Radhoštěm vrcholí přípravy na 17.ročník mezinárodního sochařského sympozia s názvem Sněhové království. To pořadatelé po 16 letech přemístili z Pusteven na původní místo. Z opavských mrazíren do Rožnova dnes dorazil kamion se 24 tunami ledu.

 • Dostavba ostravské zoologické zahrady

  15:01 do playlistu

  Dostavba ostravské zoologické zahrady
  Pavilon evoluce i nový vstupní objekt do ostravské zoo jsou postavené sice už od loňského roku, ale stále nepřístupné veřejnosti. Zatímco u nového domova pro opice se čeká až se v něm aklimatizují, nový vchod do zahrady se ještě dodělává.

 • Nové bydlení pro postižené

  17:19 do playlistu

  Nové bydlení pro postižené
  Nové důstojnější bydlení pro lidi s mentálním a tělesným postižením. 42 klientů Vincentina Šternberk, které patří mezi největší poskytovatele sociálních služeb v Olomouckém kraji, se přestěhovalo do nových domácností.

 • Ekologické kurzy pro středoškoláky

  19:45 do playlistu

  Ekologické kurzy pro středoškoláky
  Středoškoláci ze zemědělské školy v Novém Jičíně se vzdělávají na ekologickém kurzu v Olomouci. Na katedře ekologie s odborníky poznávají přírodu. V učebnách si osvojují teorii, ve špičkově vybavených laboratořích a v terénu praxi.

 • Studenti fotografie se učí klasickou techniku

  22:09 do playlistu

  Studenti fotografie se učí klasickou techniku
  Analogový fotoaparát a klasický kinofilm - dvě věci, které tak trochu vyšly z módy. Nahradila je digitální technika. A přesto skupinka studentek z prvního ročníku ostravské Střední umělecké školy fotografovala na film projíždějící auta.

Přehrát vše

Související