iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 10. 2013
12:00 na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
3357
zhlédnutí

Z metropole

Opravený Vinohradský pavilon — Předražené a poruchové tramvaje — Drop In se stěhuje na Bulovku — Muzeum Kampa do Hradce Králové — Činžáky na Šabatce — 125 let Klubu českých turistů — Sousoší Kosmy a Damiana zpátky na Karlově mostě — Průvodce protektorátní Prahou — Hasičské cvičení - Svatovítská katedrála — Demontáž kandelábru na Dražického náměstí — Vodárenská věž na Zelené lišce

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

  • Opravený Vinohradský pavilon

    0:38 do playlistu

    Opravený Vinohradský pavilon
    Pavilon duchů - i tak se v posledních letech říkalo Vinohradskému pavilonu. To se teď má změnit. Bývalá tržnice je opět otevřená a má se proměnit v pražské centrum nábytku a designu.

  • Předražené a poruchové tramvaje

    4:09 do playlistu

    Předražené a poruchové tramvaje
    19 miliard korun má Praha utratit za 250 nízkopodlažních tramvají - na kontrakt z doby primátora Pavla Béma ale zřejmě nemá. Smlouvy přitom podle některých právních rozborů téměř nejdou vypovědět. Navíc - Dopravní podnik musel mezitím některé nově pořízené tramvaje vracet. Zatím eviduje asi 900 reklamací.

  • Drop In se stěhuje na Bulovku

    6:05 do playlistu

    Drop In se stěhuje na Bulovku
    Drop In - jedna z největších organizací pro drogově závislé - se konečně bude stěhovat. Metadonové centrum žilo více než rok v nejistotě a léčilo v provizorních podmínkách. Nově se přesune do areálu nemocnice na Bulovce. Tam začne fungovat na konci října.

  • Muzeum Kampa do Hradce Králové

    7:41 do playlistu

    Muzeum Kampa do Hradce Králové
    Část sbírky výtvarného umění z Muzea Kampa v Sovových mlýnech se možná přestěhuje do Hradce Králové. Připustila to sběratelka a mecenáška Meda Mládková. Dala si ale podmínku: Hradec musí postavit galerii moderního umění podle projektu Josefa Gočára z roku 1931. A v Hradci už staré plány oprášili.

  • Činžáky na Šabatce

    8:01 do playlistu

    Činžáky na Šabatce
    Žalobami brání obyvatelé Komořan i místní radnice pozemky, na kterých chce společnost Central Group postavit sídliště. Územní plán povoloval na pozemcích u statku Šabatka v Komořanech vilovou zástavbu, jenže developer získal i přes nesouhlas radnice rozhodnutí magistrátu zvýšit koeficient zastavěnosti, takže tu může stavět činžáky. A chystá jich celkem 13.

  • 125 let Klubu českých turistů

    9:38 do playlistu

    125 let Klubu českých turistů
    První turistickou značku na našem území zakreslilo na stromy u Svatojánských proudů v roce 1889 První označovací družstvo vedené předsedou Klubu českých turistů Vratislavem Pasovským. Stalo se tak rok poté, kdy tenhle Klub vznikl. U jeho zrodu nestál nikdo menší než progresivní Vojta Náprstek. Teď má pražský klub 3500 členů a ročně pořádá asi tisíc akcí. Pražské sídlo je už přes deset let na Fügnerově náměstí, kde mají pro veřejnost otevřeno vždy v pondělí a ve středu odpoledne.

  • Sousoší Kosmy a Damiana zpátky na Karlově mostě

    14:31 do playlistu

    Sousoší Kosmy a Damiana zpátky na Karlově mostě
    Na pražský Karlův most se vrátily opravené barokní sochy. U malostranské mostecké věže znovu stojí sousoší Krista Salvátora, svatého Kosmy a svatého Damiána. Zásadní restaurátorská úprava přišla až po třech stech letech. Cena přesáhla jeden milion korun.

  • Průvodce protektorátní Prahou

    16:17 do playlistu

    Průvodce protektorátní Prahou
    Život a podoba Prahy za protektorátu, místa konspiračních schůzek odbojářů, tajné porodnice řízené gestapem a taky řada unikátních snímků a informací. To všechno se dá najít v knize Průvodce protektorátní Prahou.

  • Hasičské cvičení - Svatovítská katedrála

    18:28 do playlistu

    Hasičské cvičení - Svatovítská katedrála
    Simulovaný požár chrámu svatého Víta - desítky zasahujících mužů, těžká technika. Hasiči trénovali záchranu vzácných památek. Shodou okolností přesně pět let potom, co oheň zničil část Průmyslového paláce v pražských Holešovicích.

  • Demontáž kandelábru na Dražického náměstí

    20:15 do playlistu

    Demontáž kandelábru na Dražického náměstí
    Poslední ze tří dosud dochovaných víceramenných kandelábrů si ve středu odvezli restaurátoři do svých dílen. Dražického náměstí u Karlova mostu osvětloval čtyřmi lampami od roku 1867.

  • Vodárenská věž na Zelené lišce

    20:48 do playlistu

    Vodárenská věž na Zelené lišce
    42 metrů vysoká věž, která na první pohled rozhodně nevypadá na stavbu technického charakteru - to je vodárna Zelená liška. Před více než 100 lety ji nechalo vybudovat tehdejší samostatné město Vršovice.

  • Upoutávka na Dvorek Kubelíkova
  • Pozvánky

Přehrát vše

Související