iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 8. 2011
11:32 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
3489
zhlédnutí

Z metropole

Historie Čertovky — Rychlost cestování autem a MHD — Proměny pražských nábřeží — Hostivařská přehrada — Letní seriál: Kančí kýta

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Historie Čertovky

  0:33 do playlistu

  Historie Čertovky
  Když v roce 1541 vypukl na Malé Straně zničující požár, znamenal vlastně založení ostrova Kampa a náhonu Čertovka přibližně v současných podobách. Do té doby pouhý písečný nános, migrující po pražské v Vltavě, byl zpevněn navážkou rumiště z vyhořelé Malé Strany. Čertovka sloužila od počátku jako náhon k několika malostranským mlýnům, jejichž kola se tady točí dosud. Historii i současnost Čertovky přibližuje reportáž Petra Sojky.

 • Werichova vila

  6:50 do playlistu

  Werichova vila
  Už dva roky mělo ve Werichově vile na Kampě fungovat muzeum Voskovce a Wericha. Nadace, která vilu získala do čtyřicetiletého pronájmu, ale stále nemá s Prahou 1 uzavřenou konečnou smlouvu a zřejmě jen tak mít nebude. Městská část si totiž klade nové podmínky.

 • Ražba metra

  8:29 do playlistu

  Ražba metra
  Dostavba pražského metra pokročila do další fáze - razicí štít Tonda se po tříměsíční práci provrtal do budoucí stanice Petřiny. Tonda a ještě další podobné zařízení s názvem Adéla vykutají celkem šest kilometrů tunelů. Ze stanice Dejvická tak bude možné pokračovat až do Motola.

 • Rychlost cestování autem a MHD

  9:47 do playlistu

  Rychlost cestování autem a MHD
  Redaktoři Luboš Rosí a Edita Horáková porovnali rychlost cestování městskou hromadnou dopravou a autem. Vyrazili ze zastávky Poliklinika Modřany a jeli na zastávku Staroměstská. Cestování po Praze totiž v současné době komplikují uzavírky.

 • Jan Šurovský - manažer DP a příležitostný tramvaják

  11:54 do playlistu

  Jan Šurovský - manažer DP a příležitostný tramvaják
  Jednou za čtrnáct dní se převlékne do tramvajácké uniformy a vozí cestující na lince, kterou mu dispečer zrovna přidělí. Jan Šurovský dělá řidiče tramvaje brigádně. Jinak je totiž jedním z nejvýše postavených manažerů Dopravního podniku. Šéfuje jednotce Dopravní cesta Tramvaje. Vystudoval stavební fakultu a v současné funkci dokázal, že se tratě opravují levněji a v kratších termínech než dřív.

 • Proměny pražských nábřeží

  16:11 do playlistu

  Proměny pražských nábřeží
  Řeka je nedílná součást většiny světových metropolí a Praha není výjimkou – Vltava k ní patří odjakživa. Soužití Pražanů s řekou se ale v průběhu let proměňovalo. Pohled na historii, současnost i na plány do budoucna přináší reportáž Kateřiny Kubalové.

 • Sraz karavanů

  20:09 do playlistu

  Sraz karavanů
  Největší mezinárodní setkání cestovatelů a milovníků kempování na světě obsadilo Výstaviště v Letňanech na deset dní. Nejdál to do Prahy měli Australani, Tchajwanci, Číňani a Kanaďani. Nejsilnější zastoupení letos měla - logicky - Evropa.

 • Letní seriál: Kančí kýta

  21:46 do playlistu

  Letní seriál: Kančí kýta
  Pečená kančí kýta na bílém víně s karamelovým zelím - recept s velkolepým názvem a pokrm s nenapodobitelnou chutí. A vítěz internetového hlasování v soutěži Jak chutná Praha. Další díl seriálu o pražských kulinářských specialitách.

Přehrát vše

Související