ireporter

JAK DOSTAT OHROMNÝ VÁNOČNÍ STROM DO KOSTELA? Sledujte video v článku!

JAK DOSTAT OHROMNÝ VÁNOČNÍ STROM DO KOSTELA? Sledujte video v článku!

19.12.2017 – Petra Vostatková

Nejen náměstí ve všech městech i městečkách naší republiky krášlí vzrostlé vánoční stromy. Také kostel Nanebevzetí panny Marie v Brně - Tuřanech zdobí dva vzrostlí adventní jedinci. Vy se níže můžete podívat, jak moc velké úsilí obnášelo, dostat je dovnitř a vztyčit. Na místě natáčel iReportér Aleš Habart.

Stromům se před vstupem do kostela musely upravit kmeny motorovou pilou, aby se vešly do stojanu. Poté byly přesunuty přímo k oltáři.

Největší zádrhel nastal právě při vztyčení těchto dvou velikánů. Jak můžete vidět v záběru Aleše Habarta, na místě pomáhalo přibližně destet mužů, na pomoc dorazili i hasiči. 

Děje se ve vašem kraji něco zajímavého? Staňte se i vy, iReportérem České televize. Video pošlete přes aplikaci iReportér, která je k dispozici pro smartphony v AppStore nebo na Google Play. Příspěvky můžete posílat také přímo přes webové stránky České televize www.ceskatelevize.cz/ireporter. Nezapomeňte do popisku videa napsat, kdy a kde jste záběry pořídili.

Příspěvky, které odvysílá Česká televize, by měly splňovat jistá kritéria. Sestavili jsme pro vás několik jednoduchých pravidel, která dostanou Vaše video do zpravodajství České televize!

•    Pokud jste u aktuální situace, natáčejte! Hodnota příspěvku stoupá právě díky jeho unikátnímu obsahu,
•    Natáčejte na šířku,
•    Snažte se udržet Vaše natáčecí zařízení co nejvíce v klidu. Zapomeňte na prudké pohyby,
•    Jestliže je nezbytnou součástí videa zvuk, zkontrolujte hlasitost.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM ČESKÉ TELEVIZE

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z ireporter.cz

VIDEO: KAMION SE ZAKLÍNIL NA CYKLOSTEZCE! Vyproštění trvalo 7 hodin!

VIDEO: KAMION SE ZAKLÍNIL NA CYKLOSTEZCE! Vyproštění trvalo 7 hodin!
Play

Ve středu 20. dubna večer na cyklostezku v Huslenkách najel kamion, který se návěsem zaklínil na mostku cyklostezky. Na pomoc hasiči povolali jeřáb o váze 55 tun, kamion vyprostil po dlouhých sedmi hodinách. Celý článek

MARATON: CVIČENÍM POMŮŽETE LIDEM S ROZTROUŠENOU SKLERÓZOU

Začíná čtyřiadvacetihodinový maraton cvičení na podporu pacientů s roztroušenou sklerózou. Koná se v 22 městech. Pořádá Nadační fond Impuls. Záštitu nad cvičebním maratonem MaRS 2016 převzal místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek, ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček. Celý článek

SAMOOBSLUŽNÝ BAR V OLOMOUCKÉM KRAJI SLOUŽÍ JIŽ 13 LET

SAMOOBSLUŽNÝ BAR V OLOMOUCKÉM KRAJI SLOUŽÍ JIŽ 13 LET
Play

Lesní bar v Horní Lipové v Jeseníkách je bez obsluhy. Přesto patří mezi nejnavštěvovanější bary v okolí. Natáčejte zajímavá a nevšední místa, která navštívíte, a pošlete video přes aplikaci iReportér. Celý článek