Nová média

iVysílání: Vůbec mi nefunguje přehrávání.

Nedaří-li se vám přehrát žádné video na stránkách www.ivysilani.cz? Pravděpodobně nemáte správně nainstalován zásuvný modul Adobe Flash Player pro svůj prohlížeč.

1. Přejděte na web get.adobe.com/cz/flashplayer
2. Klepněte na tlačítko Stáhnout a stažený soubor spusťte (přesný postup a umístění souboru se může v různých prohlížečích lišit).
3. Po odsouhlasení licenčních podmínek a dokončení instalace restartujte prohlížeč.

Pokud vám i po instalaci modulu Adobe Flash Player přehrávání nefunguje, může být problém způsoben omezováním kapacity nebo blokováním komunikace mezi vaším počítačem a vysílacími servery.

Omezování kapacity může být způsobeno programy ve vašem počítači (především programy pro stahování) nebo okolní sítí. Zkontrolujte, zda neprobíhá stahování (např. prostřednictvím protokolu BitTorrent, služby RapidShare apod.). Pokud ano, ukončete jej nebo s přehráním pořadu v iVysílání vyčkejte na jeho dokončení. Tento postup uplatněte i v případě, že nahráváte soubory z vašeho počítače na server v Internetu.

V případě omezování nebo blokování provozu okolní sítí nejdříve zjistěte, jakou rychlostí a kvalitou vaše přípojka disponuje. Pro otestování použijte například server www.rychlost.cz . Pro kvalitní přenos videa v TV kvalitě (576p) je vyžadována rychlost downloadu minimálně 2000 kb/s, pro přehrávání v HD kvalitě (720p) minimálně 4000 kb/s. Dalším sledovaným parametrem je odezva, jejíž průměrná hodnota by neměla překročit 20 ms a maximální hodnota měla být nižší než 50 ms.
Pokud jste připojeni prostřednictvím bezdrátové sítě, ověřte, že na stejném přístupovém bodu nestahují další uživatelé. Pokud je to mimo vaše možnosti (například pokud pracujete v síti 3G/UMTS), iVysílání pravděpodobně nebude fungovat bezchybně. Pokud hraniční prvek vaší sítě (například router) obsahuje bránu firewall, zkontrolujte, zda je nastavena tak, aby umožňovala připojení zevnitř ven na portech 80 a 1935. Pokud brána firewall pracuje s analýzou přenášeného obsahu („payload inspection“), doporučujeme tuto analýzu při testování vypnout. Uvedené rady jsou obecné a v průběhu času budou doplněny o konkrétní příklady z řešených případů.

Chci se zeptat

Povinné údaje