Aktuálně

23. 2. 2017

Česká televize na 7. Ostravském knižním veletrhu

Mimořádné veletržní slevy, knižní dárky pro kupující, atraktivní doprovodný program s autogramiádami, ale také s výtvarnou dílnou, sportem a soutěží a s fyzikálními pokusy.

Česká televize se jako vystavovatel pravidelně účastní jarního ostravského knižního veletrhu. Letos návštěvníkům opět nabídne výběr knižních novinek ze své produkce, ale také nejúspěšnější DVD a doplňující sortiment drobných dárkových předmětů a hraček. Veletrh je vždy příležitost k nabídce mimořádných slev a knižních dárků, které si opět odnese každý kupující.

Veletrh je ovšem také šance potkat své oblíbené autory, herce a další osobnosti naživo. V rámci doprovodného veletržního programu proběhne během tří dnů celkem 8 akcí pořádaných Edicí České televize. Zejména pro děti se tak již v pátečním programu objeví výtvarná dílna k pokračování oblíbené knihy Kláry Smolíkové a Jiřího W. Procházky Vynálezce Alva, ale také beseda s olympijským vítězem Alešem Valentou o sportování, ukázky jednoho zajímavého sportu a soutěž o knihu Lvíčata. Příznivce pohádkových příběhů jistě zaujme autorské čtení Šárky Váchové z knihy Tajemství srdce, která byla zařazena do katalogu Nejlepší knihy dětem. Když hvězdy tančí, vypukne sezóna StarDance. Knihu k výročí této fenomenální taneční soutěže představí její autoři Bohuslava Holubová a Jan Onder. Vařit podle Herbáře možná začnou po autogramiádě Kateřiny Winterové a Lindy Rybové i ti, kterým bylinky a tradice v českém jídelníčku zatím moc neříkají. Největší záhady Čech, Moravy a Slezska poodhalí Arnošt Vašíček v přednášce ke své knize Labyrint záhad. Zakončení programu bude v neděli opět patřit dětem – nad obrázkovou a pohádkovou encyklopedií Ty Brďo! se potkají s její spoluautorkou Janou Strýčkovou a ti starší asi rádi přijmou pozvánku do „ligy výjimečných mozků“ od Radka Chajdy, spoluautora knihy Úžasný svět techniky U6 aneb Od šroubku k lokomotivě. Lokomotiva se na veletržní scénu sice nevejde, ale jiné rekvizity s pozoruhodnými pokusy rozhodně.

Sedmý ročník ostravského knižního veletrhu proběhne v Pavilonu A na výstavišti Černá louka ve dnech 3.–5. března 2017. Podrobnosti k doprovodnému programu České televize zde (pdf, 10 MB).

Další aktuality najdete na stránkách Edice ČT

Aktuality

Česká televize – partner a vystavovatel veletrhu Svět knihy Praha 2018

Česká televize je i v letošním roce partnerem mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha a řadí se ke stovkám jeho vystavovatelů z tuzemska i zahraničí. Edice ČT připravila pro návštěvníky výběr kvalitní literatury, nejnovějších DVD a doplňkového sortimentu v podobě hraček a dárkových předmětů inspirovaných pořady ČT. Dobrou tradicí jsou mimořádné veletržní slevy a knižní dárky pro kupující. V doprovodném programu vystoupí několik desítek osobností, které diváci znají z obrazovky České televize.