Kde jsem:

Web Decko.cz

Novinky

Pozvánka na Večerníčkovu výstavu

Pozvánka na Večerníčkovu výstavu

Přijďte s dětmi na výstavu k 50. narozeninám Večerníčka! V pražské Valdštejnské jízdárně a v Museu Kampa na vás čeká hvězdné Večerníčkovo nebe s ukázkami nejoblíbenějších pohádek, Skleněné bludiště Maxipsa Fíka nebo Rákosníčkův dětský kolotoč. Na vybrané soboty je připraven bohatý doprovodný program. Více informací na Večerníčkově stránce

Časolet: Výlet do historie Večerníčku

Časolet: Výlet do historie Večerníčku

Déčko spustilo 1. května speciální stránku Časolet, kde mohou děti spolu s Kapitánem Sluníčkem (Miroslavem Táborským) objevovat, jak se měnily dětské pokojíčky v různých obdobích historie vysílání Večerníčku. Najdou tam samozřejmě také večerníčky samotné, tapety ke stažení nebo řadu nových večerníčkovských her.

DIV — Web Decko.cz — Déčko pro rodiče — Česká televize

Nový vzdělávací projekt – agentská hra, která zábavnou formou ukazuje, jaké problémy musí lidstvo řešit. Co například dělat, aby odpadky nezaplavily Zemi, proč je důležité pečovat o cenná malířská díla nebo jak chránit ohrožené živočišné druhy. Průvodkyní hry je agentka Victory v podání Jitky Ježkové.

Děti plní na mapě světa mise – tedy nejrůznější úkoly. DIV chce ale mít v týmech nejlepší z nejlepších, své dětské agenty proto vede k tomu, aby se neustále zlepšovali. Než každému nový úkol svěří, nechá ho projít specializovaným „výcvikem“, aby byl na řešení daného problému dostatečně připravený.

Každá mise proto vyžaduje pečlivou přípravu: na webu zhlédnout vzdělávací videa, projít hrou, zodpovědět znalostní kvíz. Děti poté získávají patřičnou odbornost, na kterou je daná mise navázaná. Pro řešení mise o nedostatku elektřiny musí například získat odbornost Energetika a Ekologie.

Na misi jsou děti pak konfrontovány se závažným problémem, který obvykle nemá jednoznačné řešení. Rozhodnutí je jen na nich a hra jim neříká, které řešení je nejlepší.

Pobyt na DIVu tak vede k bezděčnému sebevzdělávání a okamžitě oceňuje děti za to, že se něco naučily a dokáží to uplatnit „v reálné situaci“. Vedle toho se DIV snaží rozvíjet kritické myšlení, toleranci a schopnost vnímat problémy v širším měřítku. Více se dozvíte na www.decko.cz/div.