Novinky

Pozvánka na Večerníčkovu výstavu

Pozvánka na Večerníčkovu výstavu

Přijďte s dětmi na výstavu k 50. narozeninám Večerníčka! V pražské Valdštejnské jízdárně a v Museu Kampa na vás čeká hvězdné Večerníčkovo nebe s ukázkami nejoblíbenějších pohádek, Skleněné bludiště Maxipsa Fíka nebo Rákosníčkův dětský kolotoč. Na vybrané soboty je připraven bohatý doprovodný program. Více informací na Večerníčkově stránce

Časolet: Výlet do historie Večerníčku

Časolet: Výlet do historie Večerníčku

Déčko spustilo 1. května speciální stránku Časolet, kde mohou děti spolu s Kapitánem Sluníčkem (Miroslavem Táborským) objevovat, jak se měnily dětské pokojíčky v různých obdobích historie vysílání Večerníčku. Najdou tam samozřejmě také večerníčky samotné, tapety ke stažení nebo řadu nových večerníčkovských her.

Jak vybíráme zahraniční pořady — Program — Déčko pro rodiče — Česká televize

Déčko nabízí dětem výběr úspěšných zahraničních pořadů. Při výběru se soustředí hlavně na hranou a animovanou tvorbu a pořady zábavného vzdělávání. Pořady zahraniční tvorby tvoří přibližně 60 % programu Déčka.

Výběr, nákup a přípravu českých verzí zahraničních pořadů mají v České televizi na starosti zkušení dramaturgové Centra převzatých pořadů ve spolupráci se specialisty Centra dabingu.

Určujícím kritériem pro výběr pořadů je vždy kvalita. Výběr se proto orientuje především na společnosti, které se zabývají dětskou tvorbou dlouhodobě, spolupracují s osvědčenými tvůrci a svou tvorbu opírají o rozsáhlé divácké výzkumy, o názory pedagogů, dětských psychologů i rodičů. Déčko tak spolupracuje nejčastěji s BBC, ZDF a produkčními společnostmi Disney – ABC, Viacom, Aardman, Classic Media, HIT, Mediatoon a Studio 100.

Přečtěte si rozhovor s vedoucí plánování a programové skladby Silvií Šustrovou o tom, jak se na Déčku vybírají zahraniční pořady: Zahraniční tvorba na Déčku: Žádný krutý řezačky!