Kde jsem:

Novinky

Pozvánka na Večerníčkovu výstavu

Pozvánka na Večerníčkovu výstavu

Přijďte s dětmi na výstavu k 50. narozeninám Večerníčka! V pražské Valdštejnské jízdárně a v Museu Kampa na vás čeká hvězdné Večerníčkovo nebe s ukázkami nejoblíbenějších pohádek, Skleněné bludiště Maxipsa Fíka nebo Rákosníčkův dětský kolotoč. Na vybrané soboty je připraven bohatý doprovodný program. Více informací na Večerníčkově stránce

Časolet: Výlet do historie Večerníčku

Časolet: Výlet do historie Večerníčku

Déčko spustilo 1. května speciální stránku Časolet, kde mohou děti spolu s Kapitánem Sluníčkem (Miroslavem Táborským) objevovat, jak se měnily dětské pokojíčky v různých obdobích historie vysílání Večerníčku. Najdou tam samozřejmě také večerníčky samotné, tapety ke stažení nebo řadu nových večerníčkovských her.

Označování pořadů — Program — Déčko pro rodiče — Česká televize

Déčko si zakládá na tom, že jeho program je plně bezpečný, tj. bez samoúčelného násilí, vulgarismů či nevhodných scén, a zcela přiměřený věku dětí. To nemění nic na tom, že některé pořady jsou určené spíše menším a jiné zase větším dětem. Nabízejí jim jiná témata, promlouvají odlišným jazykem. Například pořad, v němž se děti učí abecedu, nebude příliš zajímat starší děti, a naopak pro menší děti nebudou úplně vhodné pořady, které vycházejí z úrovně vnímání a znalostí dětí, které chodí už například do čtvrté a vyšší třídy. Mezi takové pořady patří například britský zábavně-naučný seriál Děsivé dějiny nebo přírodovědný pořad 60 zvířecích zabijáků. Některé z těchto pořadů proto Déčko přímo označuje symbolem 8+. Nejde o nařízení, nýbrž vstřícný krok vůči dětem a rodičům, aby věděli, které pořady jsou vhodné spíše pro starší děti.