Biatlonista Soukup dojel v Oberhofu na 19. místě
Oberhof - První závod s hromadným startem v sezoně Světového poháru biatlonistů v německém Oberhofu vyhrál domácí Andreas Birnbacher. Lépe se z dvojice českých reprezentantů umístil Jaroslav Soukup na 19. místě, Michal Šlesingr byl o tři příčky horší.
Soukup absolvoval čtyři trestné okruhy a do cíle doběhl se ztrátou minuty a 25 vteřiny na vítězného Birnbachera. Šlesingr při střelbě chyboval třikrát a byl ještě o téměř půlminutu pomalejší než jeho reprezentační kolega.
Birnbacher navázal na nedávný triumf ze stíhačky v rakouském Hochfilzenu a připsal si třetí vítězství v SP v kariéře. Druhé místo obsadil Simon Fourcade z Francie, třetí skončil Nor Emile Hegle Svendsen a posunul se do čela průběžného pořadí seriálu. Před druhým Martinem Fourcadem z Francie vede o 11 bodů.
Závod žen vyhrála domácí hvězda Magdalena Neunerová, která druhou Norku Toru Bergerovou porazila navzdory třem trestným okruhům o 12,5 sekundy. Třetí příčku obsadila se ztrátou 32 vteřin další domácí závodnice Andrea Henkelová. České reprezentantky na startu chyběly. Čtyřiadvacetiletá Neunerová před 23 tisíci diváků v Oberhofu zvládla 12,5 km dlouhou trať v čase 40:02,2 a v hustém sněžení navázala na triumf z pátečního sprintu.
Desetinásobná mistryně světa, která chce po sezoně ukončit kariéru, má díky čtvrtému vítězství v ročníku v čele průběžného pořadí na kontě 456 bodů. Druhá je Běloruska Darja Domračevová (417) a třetí Ruska Olga Zajcevová (378).
Hlavní zprávy
-
Sport živěZlatou tretru ovládli čeští oštěpaři aktualizováno před 59 minutami Ostrava - Barbora Špotáková na úvod ostravské Zlaté tretry vyhrála soutěž oštěpařek rekordním hodem mítinku i letošních světových tabulek. Dosažením 67,78 metrů sesadila ... -
Řezáč je Králem bílé stopy vydáno před 30 minutami Praha – Česká republika má nového Krále bílé stopy. Poprvé v kariéře triumfoval v anketě o nejlepšího lyžaře dálkový běžec na lyžích Stanislav Řezáč. Nahradil tak loňského ... -
Kreuziger poprvé vybojoval etapové vítězství na Giru aktualizováno před 2 hodinami Val di Fiemme – Přestože ještě včera tvrdil český cyklista Roman Kreuziger, že na vítězství rozhodně nemyslí, svá slova v dnešním závodě nenaplnil a dosáhl největšího ... -
VideoBasketbalisté Nymburku jsou jedno vítězství od titulu vydáno před 1 hodinou Prostějov - Po dvou výhrách Nymburka se finále basketbalové Mattoni NBL přesunulo do Prostějova. Domácí basketbalisté doufali, že podobně jako loni dokážou ve své hale stav série ...
Další v rubrice
-
Video14. 5. 2012 12:36 Extrémní lyžař Kaleta objevoval neprobádáná kanadská pohoří
-
Video10. 5. 2012 15:02 Záhrobskou má vytáhnout z krize rakouský trenér Mayrhofer
-
Video3. 5. 2012 12:00 Řezáč bude jezdit s Koukalem ve Skinfitu
-
30. 4. 2012 12:47 Březina startuje přípravu s novým koučem

