Obhájci titulu Španělé na MS končí. Turky vyzvou v semifinále Srbové
Istanbul – Turecko žije basketbalem a umrtvit nadšení fanoušků se ve čtvrtfinále světového šampionátu nepodařilo ani hráčům Slovinska, kteří ve čtvrtfinále podlehli domácím 68:95. Turci nastoupí v semifinále proti Srbsku, které vyřadilo obhájce titulu ze Španělska 92:89. Senzační vítězství zajistil balkánskému týmu Miloš Teodosič tři sekundy před koncem tříbodovým košem z velké dálky. Španělům nepomohlo ani 27 bodů Navarra. Nejlepšími střelci vítězů byli Marko Kešelj a Novica Veličkovič, kteří dali po 17 bodech. Záznamy zápasů najdete zde.
Srbům vyšla v Istanbulu dokonale odveta za drtivou porážku v loňském finále mistrovství Evropy. Brzy získali lehce navrch, zatímco Španělé dotahovali. V poločase vedli svěřenci trenéra Dušana Ivkoviče o osm bodů 49:41.
Obhájci titulu však manko desetibodovou šňůrou rychle zlikvidovali a ujali se vedení 51:49. Ve čtvrté desetiminutovce srbští hráči soupeři znovu odskočili, papírový favorit však v závěru opět zabojoval. V posledních čtyřech minutách smazal osmibodový deficit. Marc Gasol po parádní akci s Juanem Carlosem Navarrem čtvrt minuty před sirénou vyrovnal na 89:89. Rozhodnutí na sebe vzal Teodosič z Olympiakosu Pireus, jenž si nedělal hlavu s bránícím hráčem a daleko před tříbodovou zónou přesně vystřelil.
Přitom do té doby se rozehrávači Olympiakosu Pireus střelecky moc nedařilo. "Nešlo mi to podle představ, ale tou poslední střelou jsem to napravil," řekl srbské televizi Teodosič, který zaznamenal 12 bodů a osm asistencí. "Je to fantastické vítězství a doufáme, že není poslední. Teď se musíme vrátit na zem a nachystat se na semifinále," uvedl. "Loni ve finále mistrovství Evropy jsme proti Španělům vyhořeli, tentokrát jsme hráli agresivněji a lépe stříleli. Náš tým pořád sbírá zkušenosti, vždyť na mistrovství světa byl předtím jen Kosta Perovič," uvedl trenér Dušan Ivkovič.
Večerní zápas na odpolední drama nenavázal, turečtí basketbalisté od začátku mířili za svým největším úspěchem v historii světových šampionátů. Nejlepší střelcem při jasném vítězství byl autor 19 bodů Ersan Ilyasova.
Hlavní zprávy
-
VideoDevils i díky gólu Eliáše dělí jedna výhra od finále aktualizováno před 1 hodinou New York - Hokejisté New Jersey vyhráli v pátém utkání semifinále play-off NHL i díky gólu Patrika Eliáše na ledě NY Rangers 5:3, ujali se vedení v sérii 3:2 na zápasy a dělí ... -
Philadelphia si v sérii proti Bostonu vynutila sedmý zápas aktualizováno před 59 minutami Philadelphia - Sérii o postup do finále play-off Východní konference NBA rozhodne až sedmý zápas. Vynutili si ho basketbalisté Philadelphie, kteří ve středu porazili Boston 82:75 a ... -
Štvanice hostí turnaj Světového okruhu v plážovém volejbale vydáno před 3 hodinami Praha – Pražský ostrov Štvanice už počtvrté přivítá nejlepší světové plážové volejbalisty v rámci turnaje Patria Direct, který spadá do Světového okruhu. Tentokrát se v Praze ... -
VideoČeši si v Rakousku zastříleli, dorazil už i Čech aktualizováno 23. 5. 2012 23:03 Bad Waltersdorf (Rakousko) - Česká fotbalová reprezentace v modelovém přípravném utkání v Rakousku porazila místní výběr Štýrska 7:1. Svěřenci trenéra Michala Bílka si tak v Bad ...
Další v rubrice
-
Video23. 5. 2012 21:17 Futsalisté Chrudimi jsou pošesté za sebou českými mistry
-
23. 5. 2012 14:34 Kvalifikací na Štvanici čeští beachvolejbalisté neprošli
-
23. 5. 2012 09:01 Miami jasně přehrálo Indianu 115:83 a je krůček od postupu
-
23. 5. 2012 05:27 Čeští florbalisté chtějí titul z akademického MS
Nejčtenější v rubrice
- 23. 5. 2012 21:17 Futsalisté Chrudimi jsou pošesté za sebou českými mistry
- 22. 5. 2012 20:00 České basketbalistky jsou před OH v plném zápřahu
- 22. 5. 2012 08:30 Bryant dal 42 bodů, ale vyřazení Lakers nezabránil
- 23. 5. 2012 14:34 Kvalifikací na Štvanici čeští beachvolejbalisté neprošli
- 23. 5. 2012 05:27 Čeští florbalisté chtějí titul z akademického MS
- 24. 5. 2012 06:30 Štvanice hostí turnaj Světového okruhu v plážovém volejbale

