ČT24

ČT24
neděle 2. srpna 2015 Gustav

AVÍZO: Plaketová jízda Kolín

Velikost textu:

Veteran Car Club Kolín pořádá v sobotu 22. června 2013 tradiční soutěž auto a moto veteránů – PLAKETOVOU JÍZDU. V sobotu 22. června se na kolínském Karlově náměstí uskuteční v rámci již 29. ročníku kolínské Plaketové jízdy výstava auto a moto veteránů. Návštěvníci si mohou prohlédnout krásu strojů brázdících v minulosti nejen československé silnice. Výstavu je možné shlédnout od 9 hodin až do startu posledního stroje do I. etapy, což bude v cca 12 hodin.

Plaketová jízda Kolín
Plaketová jízda Kolín

Zkrátka nepřijdou ani ti, kteří se z jakéhokoliv důvodu nestačí přihlásit předem a chtěli by se soutěže zúčastnit. Přihlášky do soutěže bude možné podávat až do naplnění stavu 70 strojů i přímo na kolínském náměstí - přejímka strojů do soutěže proběhne od 8 do 10 hodin.

Plaketová jízda Kolín
Plaketová jízda Kolín

Start strojů do I.etapy začne v 11 hodin a soutěžící se přesunou po trase Kolín, Karlovo náměstí – Štítary – Radovesnice I – Lošany (kontrola na návsi) – Polní Voděrady – Mančice – Bečváry – Drahobudice – Hatě – Žíšov – Chmeliště – Uhlířské Janovice (kontrola na náměstí) – Janovická Lhota – Stará Huť – Polipsy do Kácova. Tam bude na zámeckém dvoře a části náměstí v době od 12.30 do 15 hodin probíhat výstava všech soutěžních strojů. Během této přestávky soutěžící navštíví zdejší pivovar.

Start do II. etapy bude začínat jízdou zručnosti opět přímo na náměstí a kolem 15. hodiny vyrazí na trať první soutěžící. Zpáteční trať dále vede přes obce Polipsy – Čestín – Kamenná Lhota – Pivnisko – Žandov – Vysoká – Opatovice – Bojiště – Červené Pečky – Hluboký Důl, zpět na kolínské Karlovo náměstí. Poslední účastníci na náměstí dorazí kolem 17.30 hodin.

Vyhodnocení a vyhlášení výsledků proběhne již tradičně v restauraci v Kulturním domě vedle radnice. Během vyhlášení bude zhruba až do 19.30 znovu možné zhlédnout všechny stroje, které budou opět parkovat opět na kolínském náměstí.

Výstava a celá soutěž probíhá již tradičně ve spolupráci s městem Kolín a letos i s městysem Kácov. Záštitu nad letošním ročníkem převzal kolínský místostarosta Bc.Tomáš Růžička, který také závodníky do I. etapy odstartuje.

Jan Figar, Kolín


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Jan Figar

   Jan Figar

   ČT24 - 70. výročí konce války

   Autoři

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.