ČT24

ČT24
pondělí 3. srpna 2015 Miluše

Příbramští studenti se účastnili divadelní dílny v Londýně

Velikost textu:

World Shakespeare Festival probíhal v Londýně coby kulturní paralela k olympijským a paralympijským hrám od jara do podzimu. Jeho součástí byla ve dnech 5. až 8. září vzdělávací konference Worlds Together, které se zúčastnilo 400 delegátů z celého světa. Spolu s konferencí probíhala divadelní dílna. Nejen Českou republiku, ale i celou kontinentální Evropu pak reprezentovali studenti příbramského gymnázia.

Divadelní dílna v Londýně
Divadelní dílna v Londýně
přehrát video
Reportáž Tomáše Rosy

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Gymnázium Příbram

   Gymnázium Příbram

   GymTV, školní televize Gymnázia Příbram, vznikla v květnu 2005 a od té doby připravuje pravidelné školní televizní zpravodajství. To se vysílá každou první středu v měsíci v prostorách foyer školy, na internetu a je distribuováno i regionální TV Fonka. Mapuje dění ve škole a přináší i stálé rubriky (Za humny - dění v Příbrami, Den s... - portréty učitelů, Úspěšní studenti, Plusy a mínusy - komentáře redaktorů aj.). Školní televizní zpravodajství tvoří tým redaktorů od sekundy po maturitní ročníky, kteří reportáže natáčejí, píší k nim scénáře, namlouvají je a částečně střihají.

   Mimo televizní zpravodajství spravuje GymTV i vlastní zpravodajský portál gymtv.pb.cz, který je oficiálním zpravodajským serverem Gymnázia Příbram. Zde se mohou čtenáři dozvědět vše o činnosti školní televize, sledovat televizní zprávy a především být průběžně informováni o dění ve škole.

   Další činností GymTV je pořizování záznamů ze školních akcí (školníakademie apod.) a tvorba vzpomínkových DVD (maturitní plesy, slavnostní předávání maturitních vysvědčení apod.). Členové GymTV jsou i autory třicetiminutového dokumentárního filmu o Gymnáziu Příbram Kdo je Gymnázium či stálé expozice ve 3. patře školy, mapující historii současné budovy a její přestavbu v roce 2008. Školní televize byla v roce 2006 pořadatelem Serkání školních televizí z ČR pod záštitou České televize.

   ČT24 - 70. výročí konce války

   Autoři

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.