Po Messim má problémy i Ronaldo. Čelí obvinění z daňových úniků v řádech stovek milionů

Hvězdný útočník Realu Madrid Cristiano Ronaldo čelí podle španělských úřadů obvinění z daňových úniků. Dvaatřicetiletý portugalský fotbalista se měl v letech 2011 až 2014 dopustit daňových podvodů ve výši 14,7 milionu eur (asi 384 milionů korun).

Podle kanceláře prokurátora v Madridu se Ronaldo vědomě vyhýbal placení daní z osobnostních práv. Využíval k tomu společnost na Panenských ostrovech založenou v roce 2010.

Čtyřnásobný držitel Zlatého míče přestoupil do Realu v létě 2009 za tehdy rekordní částku 94 milionů eur z Manchesteru United. V červnu byl Ronaldo prestižním magazínem Forbes podruhé za sebou vyhlášen nejlépe vydělávajícím sportovcem světa, když si za loňský rok přišel v přepočtu na 2,2 miliardy korun.

Messi dostal trest, vězení se ale vyhnul 

Ronaldův velký rival Argentinec Lionel Messi z Barcelony dostal na konci května od španělského Nejvyššího soudu za daňové úniky v letech 2007 až 2009 trest 21 měsíců vězení. Za mříže ale nemusí. Podle španělských zákonů si mohou odsouzení za nenásilné trestné činy s dosud čistým rejstříkem odpykat tresty kratší než dva roky na podmínku na svobodě.

V podezření z daňových úniků se ve Španělsku ocitli také další elitní fotbalisté Javier Mascherano, Alexis Sánchez, Ángel di María, Ricardo Carvalho, Radamel Falcao nebo Fábio Coentrao.