Na Times Square najelo auto do lidí. Zemřela jedna žena, řidič byl zřejmě opilý

Na newyorském náměstí Times Square najel osobní automobil do lidí. Incident si vyžádal jednu oběť a 22 zraněných. Policie řidiče auta zadržela a okolí incidentu uzavřela. Podle prvních závěrů policie nemá incident teroristický motiv. Podle všeho šlo o jízdu pod vlivem alkoholu či drog.

Video Události
video

Události: Při incidentu na Times Square zemřel jeden člověk

Událost se stala v poledne místního času, kdy bylo náměstí, které je populárním turistickým cílem New Yorku, plné lidí. Ačkoli svědci hovořili o tom, že vše vypadalo jako záměrný čin, policie se spíše kloní k tomu, že řidič usedl za volat opilý, případně zfetovaný.

Za volantem havarovaného vozu podle vyjádření policie seděl 26letý Newyorčan Richard Rojas, který byl už dříve dvakrát zadržen při jízdě pod vlivem alkoholu. Po nehodě z místa činu utekl. „Začal utíkat a běžel, dokud ho lidé nesrazili na zem,“ popsal jeden ze svědků události.

Podle newyorského starosty Billa de Blasia nemá čin teroristický motiv. De Blasio navštívil místo nehody a poděkoval záchranářům za jejich práci. „Dnešek byl těžkým dnem pro New York,“ řekl. „Soucítíme s těmi, kteří byli zraněni, obzvláště pak s rodinou mladé ženy, která zemřela,“ dodal.

Při nehodě zemřela 18letá dívka, zraněna byla i její 13letá sestra. Podle oficiální bilance bylo zraněno celkem 22 lidí, čtyři z nich jsou v kritickém stavu a tři ve vážném.

Policisté pomáhají zraněným
Zdroj: Reuters
Autor: Jeremy Schultz

„Každý jen utíkal. Všichni se báli o život,“ popsal událost televizi CBS jeden z přítomných.

Svědkové okamžitě po incidentu zveřejnili fotografie a videa z místa činu. Na několika fotkách je i automobil - červený sedan honda - který po najetí do davu skončil na kovových sloupcích chránících část chodníku. Podle svědků právě tyto sloupky zabránily ještě větší tragédii.