Útočník v americkém San Diegu střílel do lidí na oslavě. Neunesl rozchod

Útočník v areálu bytového domu v americkém městě San Diego v neděli večer tamního času postřelil sedm lidí. Jedna žena na následky zranění zemřela, několik dalších je v kritickém stavu  v nemocnici. Policie střelce následně zabila. Ačkoli střílel útočník bílé pleti na lidi afroamerického původu a jednoho Hispánce, rasa podle policie nehrála při útoku roli.

Policie zastřelila útočníka v americkém San Diegu
Zdroj: ČTK/ABACA

Incident se odehrál v městské části La Jolla, kterou obývají zámožnější lidé. Stanice ABC7 uvedla, že muž napadl narozeninovou oslavu, která se konala u bazénu bytového domu, kde sám žil. „Podívali jsme se k bazénu, kde seděl střelec s pistolí v jedné ruce a s pivem v druhé,“ citovala stanice FOX 5 jednoho ze svědků.

/*json*/{"map":{"lat":32.76866788883483,"lng":-117.09269160316221,"zoom":11,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":32.83575063295596,"lng":-117.26806640625,"type":"1","description":"La Jolla v San Diegu"}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

Další svědek popsal, jak muž upoutával už zpočátku pozornost hostů, protože na sobě měl navzdory teplému počasí těžký černý kabát. Oslavu prý sledoval mlčky přes půl hodiny. Když ho pak jeden z účastníků akce vyzval, aby se připojil, muž vytáhl zbraň a začal nevzrušeně do zhruba 40 lidí střílet.

Muž začal pálit kvůli depresi z rozchodu

Sandiegská policie konstatovala, že útočník postřelil jednoho Hispánce a šest černochů, z nichž čtyři byly ženy. Jedna z žen později podlehla těžkým zraněním, ostatní postřelení už jsou mimo nebezpečí.

Střelec, identifikovaný jako devětačtyřicetiletý Peter Selis, byl podle policie v depresi kvůli nedávnému rozchodu s přítelkyní. Během střelby s ní mluvil po telefonu, protože chtěl, aby byla svědkem masakru, který rozpoutal.

Na místě zasahovalo několik desítek policistů, na které útočník rovněž začal pálit. Policie ho následně zabila.