Nehoda českého autobusu u Dortmundu. Několik lidí se zranilo

V noci na středu měl český autobus nehodu na dálnici A2 nedaleko německého Dortmundu. Zranilo se nejméně devět lidí, policejní zpráva původně uváděla jedenáct lidí. V autobuse kromě řidičů necestovali žádní Češi. Havarovaný autobus patřil společnosti Eurolines a byl na cestě z Londýna do Berlína.

Video Nehoda českého autobusu v Německu si vyžádala 11 zraněných
video

Nehoda českého autobusu v Německu si vyžádala 11 zraněných

Nehoda se stala 10 minut před třetí hodinou ranní. Čtyřicetiletý český řidič z dosud neznámých příčin narazil s autobusem do doprovodného vozidla těžkého nákladního auta. Síla nárazu poškodila přední a pravou část autobusu a odmrštila doprovodné vozidlo, které narazilo na návěs nákladního vozidla. Podle společnosti Eurolines se nehoda stala za hustého deště.

„Není to česká linka, na palubě nebyli žádní čeští cestující. Je to linka, kterou zajišťoval český autobus pro německé a anglické Eurolines,“ řekla marketingová ředitelka společnosti Pavla Lauermannová.

Několik zraněných mezi cestujícími

Na palubě autobusu podle Eurolines bylo 42 cestujících, policie původně uváděla 53 osob. „Podle policie bylo devět lehce zraněných osob, z toho tři policie pro jistotu poslala na kontrolní vyšetření do nemocnice. Zbývajících šest bylo ošetřeno na místě,“ řekla Lauermannová. Řidiči podle ní nebyli zraněni. 

Policie původně uváděla 11 zraněných včetně řidiče, podle policistů lidé utrpěli řezné rány a pohmožděniny. Doprovodné auto byl v době srážky neobsazené a i řidič nákladního auta vyvázl bez zranění. Pro cestující přijel první náhradní autobus do hodiny po nehodě a naložil zhruba polovinu cestujících. Další polovina odcestovala o něco později.

Policie odhaduje celkové škody způsobené nehodou na 750 tisíc eur (20,3 milionu korun). Dálnice A2, která je významnou spojnicí Berlína s Porúřím, byla po havárii zcela uzavřena, před sedmou hodinou se podařilo provoz na ní obnovit.