Policie nalezla zpěvačku O’Connorovou po dni pátrání

Chicagská policie v pondělí po více než 24 hodinách nalezla zpěvačku Sinéad O'Connorovou. Ta si v neděli brzy ráno (v poledne SELČ) vyjela na kole a od té doby byla nezvěstná. Vyšetřovatelé potvrdili nalezení reportérům BBC. 

Padesátiletá irská interpretka a hudebnice si získala proslulost koncem osmdesátých let, svět zaujala hlavně písní Nothing Compares 2 U. Česko navštívila třikrát, naposledy v roce 2010. 

Autorem písně Nothing Compares 2 U, která O'Connorovou proslavila, je nedávno zemřelý americký zpěvák a multiinstrumentalista Prince. O'Connorová počátkem května z odpovědnosti za jeho smrt obvinila amerického herce a baviče Arsenia Halla, který podle ní Prince přivedl k drogám. Hall podal na zpěvačku žalobu a žádá pět milionů dolarů.

Zpěvačka nahrála celkem 10 sólových desek, ale leckdy zaujala také kontroverzními činy. Napříkald v roce 1992 v živém televizním vysílání roztrhala fotografii tehdejšího papeže Jana Pavla II. – jako protest proti postojům katolické církve vůči skandálům se zneužíváním dětí.