Kuwait Airways omezuje prodej letenek. Kvůli žalobě, kterou na firmu podal Izraelec

Společnost Kuwait Airways ruší prodej letenek na trase Frankfurt-Ženeva a Řím-Paříž.  Kvůli diskriminaci na ni podal žalobu občan Izraele, když se neúspěšně pokoušel koupit letenku. Kuvajtské zákony totiž zakazují tamním aerolinkám uzavírat obchod s jakýmkoliv subjektem Izraele včetně jednotlivců. Kuwait Airways tak tváří tvář žalobě zareagovaly úplným stažením letenek z prodeje. Informaci přinesl server Planes.cz.

Společnost se zachovala podobně už zkraje tohoto roku, kdy pozastavila prodej pro změnu na trase z New Yorku do Londýna. Jde o případ, kdy si Izraelec Eldad Gatt chtěl v roce 2013 rezervovat let z New Yorku na londýnské letiště Heathrow. Online systém Kuwait Airlines mu ale nákup neumožnil kvůli jeho občanství.

Právníci aerolinky tehdy zmínili, že firma se pouze řídí zákony své země, které zakazují obchodní dohody s občany Izraele. Mimo jiné upozorňovali na podobná opatření, jež Spojené státy uplatňují vůči některým státům – například Severní Koreji.

S tím ale nesouhlasilo americké ministerstvo dopravy. To pohrozilo, že pokud aerolinka nezmění svá pravidla, je úřad připraven „použít všechny nástroje k ochraně občanských práv pasažerů“.

Kuwait Airways – podobně jako nyní – raději zareagovaly úplným stažením zmíněných letenek z prodeje.