Ruská policie prý překazila útoky plánované během oslav konce války

Ruská tajná policie zadržela v hlavním městě skupinu lidí ze Střední Asie, která podle ní připravovala sérii teroristických útoků během květnových oslav v Moskvě a okolí. Oznámila to agentura TASS s odvoláním na informaci kontrarozvědky FSB. Zadržení podle zprávy plnili úkoly pohlavárů mezinárodních teroristických organizací působících v Sýrii a Turecku.

Přípravy na moskevské oslavy konce války
Zdroj: Reuters

Při akci bylo podle TASS zadrženo velké množství zbraní a „dalších prostředků teroristické činnosti“. Zadržení se přiznali, jejich výslechy pokračují, dodala agentura. Žádné další podrobnosti k případu FSB s ohledem na neukončené vyšetřování neoznámila.

Ruská armáda od loňského září bombarduje teroristické a Damašku nepřátelské cíle v Sýrii, kde podle sdělení moskevských úřadů na straně Islámského státu bojují stovky občanů z bývalých sovětských republik Střední Asie.

Loni v listopadu turecká armáda sestřelila ruské letadlo, které narušilo turecký vzdušný prostor blízko syrských hranic. Incident vyvolal diplomatickou krizi mezi oběma zeměmi.