Piráti znovu zahrozili: Přepadli tureckou loď a zajali posádku

Námořní piráti přepadli u břehů Nigérie tureckou nákladní loď a unesli šest členů její posádky včetně kapitána, jeho zástupce a hlavního mechanika. Nigerijské vojenské námořnictvo se vydalo k lodi, aby se pokusilo zbylým členům posádky pomoci.

Námořní piráti, ilustrační foto
Zdroj: ČTK/AP

Loď plula z Gabonu do Pobřeží slonoviny a vezla blíže neupřesněné chemikálie. Piráti zaútočili v pondělí pozdě večer, kdy se turecké plavidlo nacházelo nedaleko delty řeky Niger. Nigerijské úřady ujistily, že jejich bezpečnostní složky i Interpol již pracují na záchraně unesených námořníků.

Unesená loď patří turecké společnosti Kaptanoglu Group. Ta již podle agentury Reuters uvedla, že při útoku nebyl nikdo z členů turecké posádky zraněn, ale že se zatím neví, kde unesení námořníci jsou.

Aktivita pirátů v pobřežních oblastech Nigérie podle médií sílí od roku 2009, kdy nigerijské úřady udělily amnestii tisícům oponentů z řad separatistů v deltě Nigeru. Někteří z nich se totiž stali námořními piráty, kteří za unesené námořníky požadují výkupné nebo palivo, které pak prodají.

/*json*/{"map":{"lat":6.105725304555368,"lng":5.644113682640306,"zoom":6,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

Na konci loňského listopadu napadli u břehů Nigérie neznámí ozbrojenci polskou nákladní loď a zajali pět z 16 členů posádky. Na svobodu se zajatci dostali po téměř dvou týdnech. Zda piráti dostali za propuštění pěti námořníků výkupné, není jasné.