ČT24

ČT24
úterý 4. srpna 2015 Dominik

Harley bez řidiče dorazil z Japonska do Kanady

Velikost textu:
aktualizováno 2. 5. 2012 15:05

Tokio – Japonské zemětřesení se po více než roce znovu připomnělo: na pláž kanadského ostrova Graham u provincie Britská Kolumbie vyplavilo moře motocykl Harley-Davidson, který loni v zemi vycházejícího slunce spláchla vlna tsunami. Rzí pokrytý motocykl připlul ve velkém bílém kontejneru, v němž si ho držel majitel Ikuo Jokojama. Kontejner nakonec spláchla voda, ale motorka zůstala ležet na pláži. Stroj tak bez řidiče urazil 6 400 kilometrů.

Motocykl, který doplul z Japonska do Kanady
Motocykl, který doplul z Japonska do Kanady

"Není pochyb, že je můj. Je to zázrak," prohlásil Jokojama při pohledu na snímky odplaveného vozidla. Katastrofální tsunami mu loni v březnu vzala tři členy rodiny a on sám teď žije v dočasné ubytovně v prefektuře Mijagi. Vozidlo legendární značky se svému majiteli vrátí a s novou dokumentací a uskladněním mu pomůže prodejna, kde jej Jokojama koupil.

Harley patří k prvním předmětům, které se v důsledku tsunami dostaly až na západní pobřeží amerického kontinentu. V březnu byl na Aljašce objeven fotbalový míč a později také volejbalový. Jejich majitelé byli zjištěni minulý týden díky jménům zvěčněným na těchto sportovních potřebách.

přehrát video
Harley doplul z Japonska do Kanady

Už v únoru odborníci na oceány i atmosféru předpověděli, že trosky, které se nejprve shromažďovaly u severovýchodních břehů Japonska, vody Tichého oceánu zanesou do března k břehům Aljašky, Kanady i amerických států Washington a Oregon. Část jich ale dorazí zřejmě až během roku.

Prosím, vyčkejte na načtení mapy, pokud se mapa nenačte, máte vypnutý JavaScript, nebo Váš prohlížeč nepodporuje Google mapy.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.