Požár v budově ruského ministerstva obrany

V Moskvě vzplála budova ruského ministerstva obrany

Budovu ruského ministerstva obrany v centru Moskvy zachvátil požár, který se postupně rozšířil na všechna další podlaží a dosáhl nejvyššího stupně závažnosti. Oheň vzniklý zřejmě vadou či zkratem elektrického vedení vzplál na asi 50 metrech čtverečních, posléze plameny zachvátily plochu 3500 metrů čtverečních a nakonec se zřítila i střecha.

Do hašení historické budovy z roku 1792 je zapojeno už na 300 hasičů a 77 kusů techniky. Jejich práci komplikuje silný vítr. Podle ministerstva obrany budovu opustilo 120 lidí vlastními silami, sedm lidí museli odvést do bezpečí záchranáři, nikdo však nebyl zraněn. Později stanice Echo Moskvy uvedla, že se tři hasiči přiotrávili kouřem z požáru.

Způsobené škody nejsou zatím jasné. Podle ministerstva v budově nesídlily žádné řídící orgány, ale jen obslužné složky. Popřelo také zprávy médií, že hasiči zachraňují historickou pracovnu jednoho ze strůjců sovětského vítězství ve druhé světové válce, maršála Georgije Žukova - ta se prý nachází v jiné budově.